Somló Hangja Fesztivál: Doba, Erdődy-kastély, Somló-hegy, 2010. július 14-18.)
alon, 2010. június 17. - 12:45A borkultúra, a népművészet, a világzene és a dzsessz áll a középpontban a II. Somló Hangja fesztiválon, amelyet július 14. és 18. között rendeznek a dobai Erdődy-kastély parkjában és környékén.
A Somló-hegy északkeleti lábánál található ötszáz lakosú településen a tavaly először megrendezett fesztiválon összességében nyolc-tízezer ember fordult meg, és mivel az eseménynek jó volt a híre, a látogatók száma idén remélhetőleg megduplázódik - mondta Kovács Norbert főszervező, az Élő Forrás Hagyományőrző Egyesület elnöke csütörtökön az MTI-nek.
A fesztivál ideje alatt délutánonként néptánc- és népzenei csoportok lépnek fel, esténként pedig a professzionális előadók. Utóbbiak közül kiemelkedik Palya Bea, aki a nyitónapon ad koncertet, szintén július 14-én lép fel a Zagyva Banda, másnap a Csík Zenekar játszik, 16-án a Benkó Dixieland Band, a Cimbaliband, Bognár Szilvia, valamint a Makám ad műsort, 17-én pedig a Mitsoura és a Duna Művészegyüttes.
"Idén külön színpadon kap helyet a dzsesszzene, a helyszínt a Kodolányi János Főiskola Jazz tanszakával együttműködésben alakítottuk ki" – közölte a főszervező.
A Somló Hangja helyszíne a dobai Erdődy-kastély ősparkja, ahol több száz éves fák alatt áll majd a három nagyszínpad és lesznek kisebb programhelyek is. Mint Kovács Norbert elmondta, nagy hangsúlyt helyeznek a családi szórakozásra, ezért lesz állatsimogató, lovaglás, kézművesek, bábszínház, íjászat.
A főszervező kiemelte: idén egy nappal tovább tart a fesztivál, amelynek záró, vasárnapi része, A vidék napja című program teljesen ingyenes lesz. Ezen fellépnek a Veszprém megyei, illetve az ajkai kistérségből érkező művészeti csoportok, néptáncosok, fúvós zenekarok, lesz kirakodóvásár, népi komédiás színjátszó találkozó és főzőverseny is.
Az egyik programhelyszín, a Tornai Pincészet segítségével és vezetésével a környékbeli borászatok is részt vesznek a fesztiválon, hogy népszerűsítsék a még mindig nem eléggé ismert somlói borvidéket, Magyarország legkisebb borrégióját. Lesznek etno témájú dokumentumfilm-vetítések és táncházak is; a részletes programot a környékbeli szálláshelyekkel és látnivalók listájával a www.somlohangja.hu honlapon lehet megtalálni.
A Somló Hangját néhány nappal korábban, július 8. és 11. között a kifejezetten népművészeti programmal jelentkező kiscsőszi Pajtafesztivál vezeti elő; ezt immár hatodik alkalommal tartják meg.
A fesztiválra a napi jegyek mellett kedvezményes bérletek is válthatóak. A rendezvény idén mintegy 25 millió forintos költségvetésből valósul meg, a szervezők között szerepel az Élő Forrás Hagyományőrző Egyesült és a Somlóhegy Alapítvány.
Csatlakozz Facebook oldalunkhoz Te is!





.jpg)


