Téli olimpia, Phjongcshang 2018 - Így néz ki a végső éremtáblázat

2018.02.25. 16:47

Az éremtáblázat élén Norvégia zárt, a magyarok egy arannyal holtversenyben a 21. helyen végeztek.

A vasárnap zárult phjongcshangi téli olimpián 15 sportág 102 versenyszámában avattak győztes, az éremtáblázat élén Norvégia zárt, a magyarok egy arannyal holtversenyben a 21. helyen végeztek.

A lista második helyén a németek, a harmadikon a kanadaiak végeztek.

Magyarország a magyar férfi rövidpályás gyorskorcsolya váltó elsőségével téli ötkarikás játékokon története első, összességében 177. olimpiai aranyérmét szerezte, egyúttal 38 év után nyert újr

Lettország     1

Oroszországból "Olimpiai Sportoló Oroszországból" (OAR) megnevezéssel vehetnek részt a játékokon sportolók, miután a Nemzetközi Olimpiai Bizottság államilag támogatott, rendszerszintű doppingolás miatt december elején felfüggesztette az Orosz Olimpiai Bizottságot.

A női sífutók 10 kilométeres szabadstílusú versenyében két bronzérmes, a férfi bobosoknál a kettesek viadalában két arany-, a négyeseknél pedig két ezüstérmes volt.