Több mint ötmilliárdos fejlesztés a szombathelyi kórházban

2012.04.13. 11:35

Új belgyógyászati tömböt alakítanak ki, felújítják a központi műtőket, a központi sterilizálót és az intenzív osztályt is.

Több mint 5,4 milliárd forintos beruházással alakítják ki Szombathelyen a Markusovszky Kórház új belgyógyászati tömbjét, ezen kívül felújítják a központi műtőket, a központi sterilizálót és az intenzív osztályt is - közölte az egészségügyi intézmény titkársága pénteken az MTI-vel.

A kórház a Társadalmi Infrastruktúra Operatív Program (TIOP) "Struktúraváltoztatást támogató infrastruktúrafejlesztés a fekvőbeteg-szakellátásban" című pályázatán nyert el 4 milliárd 819 millió forint támogatást, azt az Európai Unió és a magyar állam közösen finanszírozza - áll a közleményben.

Markusovszky kórház

A támogatásnak és az ahhoz társuló saját erőnek köszönhetően a jelenlegi belgyógyászati tömb helyére egy teljesen új létesítmény épül - fűzték hozzá.
Mint írták, a Markusovszky Kórház 1919-től szolgálja a betegellátást, az intézmény jelenleg 1321 ággyal üzemel, évente több mint 52 ezer fekvőbeteget lát el, 29 klinikai osztályán összesen 250 orvos dolgozik. A kórházban olyan speciális osztályok - hematológia, onkoradiológia, gyermek-onkohematológia, idegsebészet, mellkassebészet, arc-, állcsont- és szájsebészet - működnek, amelyek csak a legnagyobb magyar egészségügyi intézményekben találhatók.

Az intézmény tájékoztatása szerint a fejlesztés során egy olyan belgyógyászati profilú tömböt alakítanak ki, amely szoros közelségben biztosít helyet a belgyógyászati társszakmák aktív fekvőbeteg-ellátó osztályai számára.

A régi belgyógyászati tömb helyére épülő új komplexum helyet ad az általános belgyógyászatnak, a kardiológiai és a belgyógyászati osztálynak, a gasztroenterológiának, a reumatológiának, a bőrgyógyászatnak, az infektológiának és a neurológiának, illetve a földszinten ezen osztályok szakambulanciáinak.

Az épület rekonstrukciójával egy időben a tervek szerint az ellátás struktúrája is változik, rövidítve a betegutakat, gyorsítva a szolgáltatások elérési idejét, ami csökkenti nemcsak a járó- és a fekvőbeteg-ellátás költségeit, hanem a várakozási időt is, s jobb munkakörülményeket teremt az egészségügyi dolgozók számára - tartalmazza a közlemény.
 

.