Miszlivetz: Vaklárma a kőszegi intézet megszüntetésének híre

2016.02.04. 09:21

Dolgoznak tovább - mondja.

Vaklárma – így reagált a Népszabadságnak Miszlivetz Ferenc szociológus professzor, amikor a lap munkatársa megkérdezte tőle, igaz-e, hogy jogutód nélkül megszűnik a kőszegi Felsőbbfokú Tanulmányok Intézete.

Majd hozzáfűzte: "Értelmezni sem tudom ezt a kérdést, nem is foglalkozom vele. Senki nem értesített ilyen szándékról, dolgozunk tovább."

Vasárnap számoltunk be róla: többéves tervezés után novemberben döntött a kormány a kőszegi Felsőbbfokú Tanulmányok Intézetének (FTI) megalapításáról, most a sajtóban megjelent lista szerint jogutód nélkül megszüntetné. Több százmillió forint támogatást kapott a költségvetéstől. 

A Népszabadságnak nyilatkozott az FTI-t vezető Miszlivetz. A professzor a lap online felületén csütörtök reggel megjelent cikk szerint elmondta: "A magyar ember azt gondolja, hogy csak extra kapcsolatokkal lehet elérni valamit. Mi eddig minden kormánynak felajánlottuk a felsőoktatás és a kutatás nemzetköziesítésére kidolgozott javaslatainkat, de egyiket sem érdekelték igazán. Orbán Viktor viszont négy órát szánt a város- és vidékfejlesztési elképzelé­seink megvitatására, a felújításra váró épületek megtekintésére. Később elküldte szakembereit, és támogatásáról biztosította a húszéves múltra visszatekintő civil kezdeményezést.

Lévai Anikó, Miszlivetz Ferenc és Orbán Viktor Kőszegen. Fotó: Orbán Viktor Facebook-oldala


Miszlivetz - a Népszabadság megfogalmazásával élve - Orbán Viktor miniszterelnökkel "kiváló kapcsolatokat ápol még az ellenzéki idők óta". Ennek ellenére a hivatalosan csak tavaly novemberben megalakult kőszegi Felsőbbfokú Tanulmányok Intézete a jogutód nélkül megszüntetett szervezetek sorában szerepel.

Kőszegen egyébként nem csak oktatást és kutatást végeznek. A Kreatív város, fenntartható vidék (Kraft) keretében belefogtak hat, többnyire árván álló épület átalakításába. Köztük van a volt bencés székház, a zsinagóga és az üresen álló volt MÁV-árvaház. A kormány másfél milliárd forintot szánt a leromlott állagú épületek megvételére és részleges felújítására azért, hogy még az uniós pályázatok megnyílása előtt elindulhasson a kisváros megújulása - sorolja a cikk.

.