Tovább nyomul Bükfürdő - Wellness és szaunaközpont épül (látványtervekkel)

2008.09.12. 21:34

Az elkövetkezendő két évben közel 1,8 milliárd forintos fejlesztés valósul meg Vas megye talán legnépszerűbb turisztikai attrakciójában. Többek között pihenőtér, szaunavilág és reformétterem épül. A még mindig közösségi tulajdonban levő fürdő nem különösen titkolja, hogy a tehetősebb vendégeket célozza meg.

Bük továbbra is előremenekül

Pénteken Bükfürdőn az újságírók egy több mint egyórás sajtótájékoztató keretében kaptak részletes képet arról, hogy milyen fejlesztések lesznek a város fürdőjében az elkövetkezendő két évben.

Németh István, a Büki Gyógyfürdő Rt. elnök-vezérigazgatója először a fürdő legújabb kori fejlesztéseiről beszélt. Emlékeztetett arra, hogy az 1993-ban alakult gazdasági társaság már korábban is az előremenekülés stratégiája mellett tette le a voksot. Ilyen volt például a Széchenyi-terv adta lehetőség, melynek keretében 2000-ben közel 2,5 milliárdos fejlesztés valósult meg a fürdőben (ekkor történt a fedett tér területének a megkétszerezése).

Bükfürdói fejlesztések- sajtótájékoztató


Bár az elmúlt években újabb, körülbelül félmilliárdos beruházások történtek a létesítményben (a csúszdapark-avatóról az ALON is beszámolt), de a vendégkör és az igények általános változásai miatt ismét lépnie kell a cégnek.

Ezt a célt szolgálják az Új Magyarország Fejlesztési Terv által támogatott, a következő két évben megvalósuló fejlesztések, melyeknek összköltsége 1,75 milliárd forint. Ennek 30 százaléka jön a pályázatból, a „maradék” 1,2 milliárd forint az önrész, amelyet a fürdő saját kötvénykibocsátásból fedez.

A konstrukcióra – ahogy a korábbiakra is – már rábólintott a fürdő két tulajdonosa, a büki és a Vas megyei önkormányzat.

(Itt érdemes megjegyezni, hogy a büki fürdő kiváló példa arra, hogy közösségi tulajdonban levő vállalkozás is lehet vígan sikeres a piacon, szóval nem biztos, hogy mindig mindent el kell adni.)

Mi fog épülni?

Az elkövetkezendő két évben három fejlesztési csomópont lesz a fürdőn. Épül egy nagy pihenőtér, látványosan fejlődnek az élmény- és wellness-szolgáltatások, illetve megújul a fedett fürdő légtechnikája.

Bük, pihenőépület


Az illetékesek nem rejtik véka alá: egyedi arculatot kívánnak adni a fürdőnek, ezen belül is a prémium szolgáltatásokra kívánnak koncentrálni. Így az elsődleges cél nem is a vendégek számának a növelése (évi 900 ezer körül mozog), hanem a szolgáltatások minőségének emelésével a bevételek növelése.

Az építkezések már 2008 végén elkezdődnek, és valamikor 2010 koraőszén fejeződnek be.

Új pihenőtéri épület

Aki a kiemelt téli időszakban járt Bükfürdőn (az ALON többször is így tett), az tudja, hogy jelenleg igencsak szűk a fedett létesítmény befogadóképessége. Emellett azt is számításba kell venni, hogy a környező sokcsillagos szállodákból érkező vendégek elvárják, hogy a fürdőn is hasonló színvonalú kiszolgálást kapjanak.

Bük, pihenőépület


Mindkét kihívása válasz lesz az 500 fő befogadására alkalmas pihenőépület, ahol a pihenőágyakat térítésmentesen lehet majd igénybe venni. A kissé futurisztikus létesítményben a látogatókat különböző igények szerint szeparálják majd, és úgy általában is igyekeznek a megfelelő mennyiségű privát teret biztosítan.

Wellness, szauna, étterem és hasonlók

A legfontosabb – és legdrágább – fejlesztés az új élmény- és wellness-elemek létesítése lesz.

Közülük is ki kell emelni a száz fő befogadóképességű, országosan is egyedülálló Szaunavilágot, melyben tepidárium, gőzfürdők, infra- és finn szaunák, hókabin, aromaszauna és kültéri finn szauna várja a szaunázás szerelmeseit. A szaunázás utáni pihenésről egy száz férőhelyes, fedett szaunapihenő és a hangulatos szaunakertek gondoskodnak.

A szaunaudvar


A rekreációs, rehabilitációs és egészségügyi szolgáltatásoknak épül az új Wellness Centrum, és lesz egy kétszáz főt befogadó reformétterem is.

A gyermekes családok hatékonyabb idecsábításának az igénye is belejátszik, hogy a gyermekfoglalkoztató mellett egy új gyermekmedencét és egy beltéri csúszdaegyüttest is építenek.

Mivel új bejárat is épül, az egyes szolgáltatások egymástól függetlenül is megközelíthetők és működtethetők lesznek.

Napozóterasz


fedett fürdő légtechnikai rekonstrukciója

Ennek a munkának a keretében új, hővisszanyeréses, energiatakarékos légkezelő berendezésekkel javítják a fedett terek légállapotát. A beruházás keretében cserére kerülnek a fedett fürdő nyílászárói is.

Képgaléria a fürdőről


Kapcsolódó cikkek:

A kültéri csúszdakomplexum avatása
Strandteszt - Bükfürdő nyáron
Strandteszt - Bükfürdő télen

.