Több mint kétmilliárd forintos bevételt értek el a magyar filmek 2025-ben

alon.hu

2025.10.14. 15:58

A Nemzeti Filmintézet (NFI) támogatásával készült magyar filmek 2025 első három negyedévében meghaladták a kétmilliárd forintos bevételt a hazai mozikban. Az év hátralévő részében új bemutatók, köztük az Árva, az Ember maradj! és a Sárkányok Kabul felett érkeznek.

A magyar filmek 2025-ben eddig: az NFI támogatásával készült alkotások bevétele meghaladta a kétmilliárd forintot, csaknem egymillió jegyet váltottak rájuk a nézők. Az őszi hónapokban több új bemutató is érkezik, köztük a Nemes Jeles László rendezte Árva és az Ákos-portréfilm.


Több mint kétmilliárd forintos bevételt hoztak az NFI által támogatott magyar filmek

A Nemzeti Filmintézet (NFI) közleménye szerint 2025 első három negyedévében a támogatásukkal készült filmek 2,015 milliárd forint bevételt értek el a magyar mozikban. Január és szeptember között 948 ezer jegyet váltottak ezekre az alkotásokra.

Növekvő nézettség a hazai filmeknél

Az NFI adatai alapján a magyar filmek iránti érdeklődés tovább erősödött.
A 2024 végén bemutatott Hogyan tudnék élni nélküled? című romantikus vígjáték több mint egymillió nézőt vonzott, amire évtizedek óta nem volt példa.
A Véletlenül írtam egy könyvet című családi film több mint 160 ezer eladott jeggyel a legsikeresebb hazai ifjúsági produkció lett az elmúlt évtizedekben.

Idén eddig hat új, egész estés NFI-támogatott film került a mozikba, köztük a Minden rendben, a John Vardar vs a Galaxis és a Kell egy oroszlán.


Nemzetközi elismerések

A közlemény szerint a magyar filmek 37 nemzetközi díjat nyertek 2025-ben.
A legjelentősebb fesztiválsikerek közé tartozik:

  • Balogh Mirjána Wish You Were Ear című animációja, amely Kristály Medve-díjat kapott Berlinben.

  • A Blue Heron elismerései Locarnóban és Torontóban.

  • Enyedi Ildikó Csendes barát című filmje, amely több díjat is elnyert Velencében, köztük a legjobb feltörekvő színésznek járó kitüntetést Luna Wedler számára.

A Véletlenül írtam egy könyvet című film összesen 17 nemzetközi fesztiváldíjat gyűjtött be, míg a Kék Pelikan, a Mesterjátszma és a Boldog emberek című alkotások is több országban kaptak elismerést.


Őszi és téli bemutatók

Az NFI által támogatott filmek sorát több új premier követi az év végéig:

  • Október 16-tól látható az Ember maradj! – Az Ákos-sztori. Eddig. című portréfilm.

  • Október 23-tól mutatják be Nemes Jeles László új filmjét, az Árvát, amely Magyarország idei Oscar-nevezettje.

  • November 6-tól kerül műsorra a Bölöni – Az erdélyi legenda című dokumentumfilm.

  • November 20-tól érkezik a Sárkányok Kabul felett című akciófilm, amelyet a 2021-es afganisztáni mentőakció ihletett.

2026-ban új Enyedi-film érkezik

Enyedi Ildikó Csendes barát című alkotása 2026. január 29-én kerül a mozikba. A film három korszakban játszódik, és az ember és a növényvilág közötti kapcsolatot vizsgálja szimbolikus formában.

.