Március 12-én nem indulnak az utasszállító repülőgépek Brüsszelből

MTI

2026.03.06. 12:10

Országos szakszervezeti demonstráció miatt március 12-én nem indulnak utasszállító járatok a brüsszeli repülőtérről. Az érkező járatoknál is fennakadások várhatók.

A március 12-re meghirdetett országos szakszervezeti demonstráció miatt a brüsszeli repülőtér minden induló utasszállító járatot töröl. A sztrájkban biztonsági dolgozók és földi kiszolgálók is részt vesznek, ezért az üzemeltető az utasbiztonság érdekében hozta meg a döntést. Az érkező járatoknál is késések és törlések várhatók.


Sztrájk miatt leállnak az induló járatok a brüsszeli repülőtéren

A március 12-re meghirdetett országos szakszervezeti demonstráció miatt egyetlen utasszállító járat sem indul a brüsszeli repülőtérről. A légikikötő üzemeltetője közölte, hogy az intézkedés az utasok és a személyzet biztonságának garantálását szolgálja.

A tájékoztatás szerint a sztrájkhoz számos biztonsági alkalmazott és földi kiszolgáló dolgozó csatlakozik, ami jelentősen korlátozza a repülőtér működését. A fennakadások elkerülhetetlenek lennének, ezért döntöttek az induló járatok teljes törlése mellett.

Az érkező járatoknál is fennakadások várhatók

A repülőtér üzemeltetője arra is figyelmeztetett, hogy az érkező járatok esetében is késésekre és törlésekre kell számítani.

Az utasokat a légitársaságok közvetlenül értesítik az alternatív lehetőségekről, például az átfoglalásról vagy a járatok módosításáról.

Tavaly is több alkalommal okoztak fennakadást a sztrájkok

A brüsszeli repülőtér adatai szerint 2025-ben hét alkalommal okozott fennakadást a légi közlekedésben olyan szakszervezeti akció, amely nem közvetlenül a repülőtér ellen irányult.

A tavalyi sztrájkok következtében mintegy 2400 járatot töröltek, és körülbelül 275 ezerrel kevesebb utas fordult meg a brüsszeli légikikötőben.

A Brussels Airlines működését is erősen érinti a sztrájk

A brüsszeli Zaventem repülőtéren működő Brussels Airlines, amely a repülőtér forgalmának jelentős részét bonyolítja, közölte: a sztrájk komoly hatással lesz működésére.

A légitársaság arra kérte a szakszervezeteket, hogy tiltakozásukat olyan formában fejezzék ki, amely nem bénítja meg a légi közlekedést és más, a vitában nem érintett ágazatok működését.

A társaság adatai szerint a tavalyi hét sztrájknap több mint 100 ezer utast érintett, és becslések szerint több mint 15 millió eurós pénzügyi terhet jelentett a légitársaságnak.

.