Az Ad Hoc Színház először mutatkozik be Szombathelyen (2012. szeptember 8.)

2012.08.27. 16:54

A Megyei Művelődési és Ifjúsági Központ (MMIK) egy alkalommal műsorra tűzi Henri Keroul, Albert Barre Léni néni című zenés bohózatát a gödöllői Ad Hoc színi társulat előadásában.

A Gödöllő kulturális életében jelentős szerepet betöltő, idén 11 éves Ad Hoc Színház 2012. szeptember 8-án, szombaton este 19 órától először mutatkozik be Szombathelyen egy felhőtlen szórakozást ígérő zenés vígjátékkal, a Léni nénivel.

A darab cselekménye Léni néni öröksége körül forog. Természetesen párhuzamosan szerelmi szálak is átszövik a három felvonást. A sok szervezkedés, kombinálás és álruha után mindenki megtalálja a maga párját, és az örökség is jó helyre kerül. Jöjjön el, dőljön hátra, kapcsolódjon ki a három felvonás alatt, és garantáljuk, hogy egy jó ideig észrevétlenül a színdarab dalait fogja dúdolni!

Léni néni

A gödöllői Ad Hoc Színház társulata a Léni néni darabot közel két évig játszotta Magyarország városaiban, falvaiban és több határon túli településen is. A szombathelyi bemutató lesz az utolsó előadás. Ezt követően a csapat új darab próbáit kezdi, mellyel jövőre újra missziós útra indul: a környező országok magyar lakta településein jótékonysági előadásként mutatja be a következő bohózatot is. A befolyt összeggel minden alkalommal egy helyi iskola vagy színtársulat munkáját szeretné segíteni a társulat.

Az Ad Hoc amatőr színtársulatot 2001 óta működteti a Cavaletta Művészeti Egyesület. A társulat az 1991 óta működő leánykarból nőtt ki, és tagjainak elsődleges célja, hogy a hazai mellett a határon túli magyar településekre is eljuttassák a színi és zenei darabokat, ezzel örömet okozva az ott élő magyar lakosságnak.

Voltak már Zentán, Szabadkán, Dunaszerdahelyen, Kolozsváron, Csíkszeredán,Tordaszentlászlón és Beregszászon. Eddigi repertoárjukon szerepeltek többek között Rideg Sándor: Indul a bakterház, Heltai Jenő: Naftalin, Illyés Gyula: Tűvé-tevők, Csiky Gergely: Kaviár és Georges Feydeau Bolha a fülbe című darabok.

A Keroul-Barre darab rendezője – mint az eddig előadott műveké is – Márton Danku István, a színi társulat és a kórus alapítója.

.