Az olaszok már nem hisznek a szerelemben

2010.09.20. 07:14

Kihalt a romantika még Rómeó és Júlia hazájában is - állapította meg az a felmérés, mely szerint száz olaszból ma már csak öt hisz a szerelemben, a többiek a testi vonzalmat tartják előrébbvalónak.

Meglátni és megszeretni - ebben ma már senki sem hisz Olaszországban. Hiába ismeri az egész világ az Amore, a szerelem hazájaként Itáliát, a romantika ideje már az olasz csizmán is elmúlt.

Egy kézen meg lehet számolni azokat, akik a test helyett még mindig a szív dobogását tartják fontosabbnak. Szó szerint, mivel az Olasz Szexológia és Alkalmazott Pszichológia Szövetség (Aispa) felmérése szerint száz olaszból csak öt maradt meg "igazán romantikusnak".

A férfiak között egy százalék, a nők között tíz százalék gondolja azt, hogy a szerelem még mindig többet ér a szenvedélynél - és ezek a nők is 35 év felettiek. A többiek értelmetlennek, egyenesen terhesnek tartják, ha a harmadik évezredben nem a vonzalom, hanem az érzelmek dominálják őket Az internetes felmérést 20-45 év közötti korosztályon végezték, két egyszerű kérdés alapján. A Túl sok szex rosszat tesz a szerelemnek? - kérdésre nemmel válaszolt a férfiak 87 százaléka; a nőknél az arány 81 százalék volt. Túl sok szerelem rosszat tesz a szexnek? - erre a megkérdezett férfiak 62 százaléka mondott igent, a nők között 61 százalék.

Azt pedig, hogy a szív diktálta érzelmek kompromittálják a szenvedélyt, a férfiak kétharmada és a nők egyharmada vallja. Akik úgy gondolják, hogy egyensúlyra van szükség a test lobbantotta szenvedély és szív diktálta szerelem között 44 százalékot tesznek ki (38 százalék férfi, a többi nő).

A szerelem állásáról végzett kutatás eredményeit az Aispa rendezte a Szextől a szívig - a szívtől a szexig című konferencián mutatták be. "A férfiak az évszázadok alatt semmit sem változtak. Következetesen azt gondolják, hogy a testi vonzalom fontosabb a szerelemnél.

Annál nagyobb meglepetést képviselnek a nők, akik az érzelmek terén teljesen elférfiasodtak. A szerelemben jelentősen csökkent a gondolkodásbeli különbség a férfiak és a ma már egyáltalán nem gyengébb nem között" - hangoztatta a felmérés tudományos vezetője Alberto Caputo. Úgy látja, "Rómeó nem létezik többé, Júlia pedig legszívesebben ki sem megy a teraszra."
 

.