Újabb látványos szakaszához érkezett Szombathelyen a belváros rekonstrukciója.
Aki arra jár, láthatja: a Kőszegi utcában elkezdték bontani a mozival szembeni házakat. Az újak októberre épülnek fel.
A hideg ellenére – vagy talán éppen azért - láthatóan nagy lendülettel bontják Szombathely belvárosában a Kőszegi utcai házakat.
Jelenleg a 11-17. szám alatti házak bontása zajlik, az ilyen jellegű munkálatok néhány héten belül befejeződnek, ezután – a hónap közepe táján - indul majd az építkezés – tudtuk meg Békei Szandrától, a kivitelező Szova Zrt. kommunikációs munkatársától.
A 7. számú ház szintén a projekt része, de ott némiképpen eltérő ütemben zajlanak a munkák, mivel közbeékelődik a 9. számú ház, ami marad magántulajdonban.
Az újjáépített házakban – melyek maradnak a Szova tulajdonában - kiskereskedelmi üzletek, irodák és vendéglátó-ipari egységek kapnak majd helyet.
Ilyen lesz az új épületek homlokzata: