Csökkenti a stresszt, javítja a közérzetet.
Sokszor a legjobb megoldások egyben a legegyszerűbbek is. Ez igaz a gyaloglásra is, ami a testmozgást illeti, hiszen nem igényel semmiféle speciális felszerelést, csak el kell határoznunk, hogy útnak indulunk.
Akiknek az életük tele van stresszel, a gyaloglás sokszor felér egy terápiával, hiszen ilyenkor a sétáló kikapcsolódik egy kicsit. Ezzel egy időben javul a fizikum, erősödnek a csontok, izmok, a tüdő oxigénnel teli levegőhöz jut – írja a filantropikum.com.
Egy felmérés során a szakértők arra a következtetésre jutottak, hogy a kutatásban résztvevő pesszimista, depresszióra hajlamos emberek negyede arról számolt be, hogy már egy kevés séta után javult a közérzetük, jobban érezték magukat a bőrükben. Ahogy növelték a séta, illetve gyaloglás idejét, javulásról már az alanyok fele számolt be.
A kutatások során azt állapították meg, hogy a rendszeresen gyalogosan közlekedőknél akár 50 százalékkal is csökkenhet a szívbetegségek kialakulásának esélye. Azoknál az időseknél, akik két lábon mentek el bevásárolni, kisebb volt a demencia, illetve az Alzheimer-kór előfordulása. A cukorbetegek kezelésében is sokat segíthet a gyaloglás, hiszen egy statisztikai kimutatás szerint a gyalogos cukorbajosok 60 százalékának sikerült javítania egészségi állapotán, hiszen annyira stabilizálódott a vércukorszintjük, hogy már csak minimális kezelésre volt szükségük.
A Harvard Egyetemen 12 évig kísértek figyelemmel gyalogosan közlekedő embereket, és arra jöttek rá, hogy esetükben 23 százalékkal kevesebb volt az elhalálozási ráta, a nem gyalog közlekedőkhöz viszonyítva.
(Az eredeti cikk itt olvasható.)