Könnyed győzelemmel kezdett a Falco

2015.10.02. 20:35

Elkezdődött a 2015/2016-os idény.

A Szombathely hazai pályán húsz ponttal legyőzte a Kecskemétet a férfi kosárlabda NB I 2015/2016-os idényének pénteki nyitónapján.

A legutóbb a negyeddöntőig jutott vasiak - akiktől a nyáron Olaszországba igazolt legjobbjuk, Perl Zoltán - 10-10 után két kapott pontra 12-t dobtak, így könnyedén hozták a nyitónegyedet.

A folytatásban Kálmán László együttese 20, majd 25 pontra növelte előnyét, a tavasszal bajnoki döntős kecskemétiek részéről csak a szerb Kemal Karahodzic jeleskedett.

Továbbra is érvényesült a Falco rohanós, ponterős stílusa, míg a védekezésükről ismert vendégek nem találták az ellenszert, a félidőben 46-25 volt az állás.

Fotó: A csapat Facebook-oldala

Az alföldi csapat - melynek kispadján a szövetségi kapitány Stojan Ivkovicot a szerb-magyar Maljkovics Borisz váltotta - térfélcsere után sem tudott közelebb kerülni riválisához, az utolsó negyed 62-39-ről indult. A hajrában sem változott a játék képe, a Szombathelyben hatan is tíz pont fölé jutottak, a találkozó legeredményesebbje azonban Karahodzic lett 17 ponttal.

A nyitónap másik meccsén az előző szezonban negyeddöntős Szeged odahaza kikapott a remek második félidőt bemutató Körmendtől.