Azt sokan tudják, hogy Adolf Hitler eredetileg festő volt. A részleteket kevesebben. Nos, a német nemzetiszocialisták későbbi vezére bécsi évei (1908–1913) alatt képek és képeslapok százait festette meg és próbálta eladni, hogy így keresse meg a napi betevőt. Azonban nem igazán jött össze a művészkarrier. Későbbi életrajzi regényében, a hírhedt Mein Kamf-ban azt írja, kétszer is felvételizett a bécsi képzőművészeti egyetemre, és kétszer utasították vissza. Egyik tanára szerint az építészethez nagyobb tehetsége volt, ezért javasolta az ifjú Hitlernek, próbálja meg azt a pályát. Nem próbálta; pedig ha elkezd épületeket tervezni, valószínűleg másként alakul a világ sorsa. Hitler fiatalkori festményeinek jó részét, egy Samuel Morgenstern nevű osztrák üzletember vásárolta meg, aki akkurátusan vezette a művek és kliensei listáját. Innen tudjuk, hogy Hitler képeinek jó részét zsidók vásárolták meg.   A második világháború után a festmények közül sok az egyesült Államok tulajdonába került, ám az ország máig sem járul hozzá a kiállításukhoz. Néhány Hitler-festmény ugyanakkor felbukkant a szabadpiacon. A csúcsot egy szlovák árverésen elkelt mű tartja 42 ezer 300 dolláros (kb. 10 millió forint) árral. A  művészettörténészek nagyobb része csapnivaló festőnek tartja Hitlert, amire bizonyíték, hogy a művein nem emberek, hanem főként épületek vannak. Mások szerint szorult bele némi tehetség. A kritikusok – nem meglepő módon – jobb véleménnyel vannak a Hitler-képekről, ha nem tudják, ki volt az alkotó. Még több Hitler-festmény

Azt sokan tudják, hogy Adolf Hitler eredetileg festő volt. A részleteket kevesebben.

Nos, a német nemzetiszocialisták későbbi vezére bécsi évei (1908–1913) alatt képek és képeslapok százait festette meg és próbálta eladni, hogy így keresse meg a napi betevőt.

Azonban nem igazán jött össze a művészkarrier.

Adolf Hitler: Az öreg palota udvara Münchenben

Későbbi életrajzi regényében, a hírhedt Mein Kamf-ban azt írja, kétszer is felvételizett a bécsi képzőművészeti egyetemre, és kétszer utasították vissza. Egyik tanára szerint az építészethez nagyobb tehetsége volt, ezért javasolta az ifjú Hitlernek, próbálja meg azt a pályát. Nem próbálta; pedig ha elkezd épületeket tervezni, valószínűleg másként alakul a világ sorsa.

Hitler fiatalkori festményeinek jó részét, egy Samuel Morgenstern nevű osztrák üzletember vásárolta meg, aki akkurátusan vezette a művek és kliensei listáját. Innen tudjuk, hogy Hitler képeinek jó részét zsidók vásárolták meg.

 

A második világháború után a festmények közül sok az egyesült Államok tulajdonába került, ám az ország máig sem járul hozzá a kiállításukhoz.

A perchtoldsdorgi kastély és templom

Néhány Hitler-festmény ugyanakkor felbukkant a szabadpiacon. A csúcsot egy szlovák árverésen elkelt mű tartja 42 ezer 300 dolláros (kb. 10 millió forint) árral.

A  művészettörténészek nagyobb része csapnivaló festőnek tartja Hitlert, amire bizonyíték, hogy a művein nem emberek, hanem főként épületek vannak. Mások szerint szorult bele némi tehetség.

A Bécsi Opera

A kritikusok – nem meglepő módon – jobb véleménnyel vannak a Hitler-képekről, ha nem tudják, ki volt az alkotó.

Még több Hitler-festmény

.