Sporthorgász verseny volt a megújuló Szombathelyi Csónakázó tavon

2015.05.11. 21:44

Kovács Viktor vasvári gyermek horgász lett a kupa legeredményesebb pecása.

Elmúlt vasárnap tartotta a Sporthorgász Egyesületek Vas Megyei Szövetsége a „Szombathelyi Horgász Kupa 2015.” elnevezésű barátságos horgászversenyét a Szombathelyi Csónakázó tavon. Az „Új Városliget építése Szombathelyen” című EU-s projekt elkülönített program alapja (UV-B1-13-24/2014) támogatásával megrendezett pecás versenyen minden induló a regisztrációnál egy horogszabadítót és egy halmérleget kapott ajándékba a szabálykövető és halkímélő halfogáshoz.

Kovács Viktor

A megmérettetésre hobbi felnőtt, ifjúsági és regisztrált versenyző kategóriában lehetett nevezni. A jelenleg megújítás alatt álló Csónakázó tó egyes szakaszain kerültek kijelölésre a versenypályák. A hobbi horgászok három szektorban, míg a versenyzők és a fiatalok egy-egy szektorban mérték össze tudásukat. A nap legügyesebb horgásza a Vasvári Petőfi Horgász Egyesület tagja, Kovács Viktor lett 4280 grammal.

Kádi Attila

Kádi Attila

A hobbi kategóriában az első helyet Kádi Attila a Répcelaki HE tagja szerezte meg 4080 grammal. A versenyzőknél szoros versengésben Mészáros Roland remekelt a szombathelyi Elektromosok SHE-ből, aki 3370 grammot fogott keszegből és küszből.  A vasárnapi napon a halak is pihenésre fogták, mert nagyon nehezen, számos trükköt bevetve tudták csak horogra csalni a Csónakázó-tó lakóit a versenyzők. Az ügyesebb horgászoknak sikerült pontyot, kárászt és keszeget is fogni, míg volt akinek csak küsz, vagy kisebb sügér jött. Az össze-vissza fújó erős szél is jelentősen megnehezítette a pecások dolgát, ami szintén hatással volt a fogási eredményekre. A Szombathelyi Horgász Kupa hobbi kategóriában beleszámított a „Vasi Vizek legjobb sporthorgásza” versenysorozatba, míg a regisztrált versenyzőknél jövő vasárnap a Lukácsházi Abért II. tavon lesz az első pontszerző forduló.

A verseny eredményhirdetésén Dr. Puskás Tivadar Szombathely polgármestere is köszöntötte a horgászokat, majd a nap legjobb versenyzőinek Puskás Norberttel a Vas Megyei Horgász Szövetség ügyvezető elnökével közösen kupákat, érmeket és emléktárgyakat adtak át. A versenyen különdíjban részesült legjobb gyermek horgász Bicsák Barnabás (Elektromosok SHE) lett.  A jó hangulatú vasárnapi rendezvény közös csoport fényképpel zárult a Szombathelyi Csónakázó-tónál.