Horgászhírek Vas megyéből

2015.06.02. 21:11

Az idei csapatbajnokság és az Abért-tó Kupa eredményei.

Két nagyszabású horgászverseny is volt májusban, ezekről bővebben Puskás Norbert, a Sporthorgász Egyesületek Vas Megyei Szövetségének elnöke tájékoztatott:

Pünkösd vasárnap ért véget az idei Vas Megyei Egyéni -és Csapatbajnokság, melyet a lukácsházi Abért II. tavon rendeztek meg a Sporthorgász Egyesületek Vas Megyei Szövetsége szervezésében.  A két fordulós megmérettetésen összesen 250 kg halat sikerült fogni a versenyzőknek. A szombati - első - forduló embert próbáló esős, hideg és szeles időjárási körülmények között zajlott.

A négyórás forduló után a Körmendi Munkás HE. csapata állt az élen, egyéniben a legjobb eredményt Magyar László (Elektromosok SHE) érte el 16.560 gramm fogással. Vasárnap izgalmas forduló vette kezdetét, mert nagyon szoros eredményekkel fordultak a csapatok a szombati megmérettetésen. A barátságosabb vasárnapi időjárásban a halak is jobban táplálkoztak, mely a fogási eredmények alakulásába is pozitív változást hozott.

A Kőszegi SHE csapatának több tagja is remekül alkalmazkodott a az új versenyhelyszínhez, de néhány versenyzőjüknek most ez nem sikerült, ezért az elmúlt években elnyert megyei bajnoki címét elveszítette az együttes. A megyei élmezőnybe tartozó Elektromosok SHE csapatainak most jobban sikerült megfejteni az Abért-tó titkát, így a dobogó első két fokát sikerült elfoglalniuk, maguk mögé szorítva a tavalyi győztes Kőszegi SHE-t. A második napon több szép 3-5 kilogramm közötti pontyot és amurt is sikerült szákba terelni a keszegek, kárászok mellett a sporthorgászoknak.

A második fordulóban is remek horgászattal a szektorában az első helyet szerezte meg 6350 gramm fogással Magyar László, aki a 2015. évben ezzel a két szektor győzelemmel lett a felnőtt megyei egyéni bajnok. Az ifik között Kondics Krisztián (Kőszegi SHE) nyerte el a bajnoki címet három helyezési számmal és 12.490 gramm fogással. A megyei csapatbajnokság győztesének járó óriás vándorkupát az Elektromosok SHE I. csapata ( Varga Bálint, Mészáros Roland, Sényi Lajos, Kádi Szabolcs, Szilágyi Levente) nyerte el.

Csapat eredmény:
I. hely:Elektromosok SHE. I. ( Varga Bálint, Mészáros Roland, Sényi Lajos, Kádi Szabolcs, Szilágyi Levente) – 30 hsz. – 44.200 gr
II. hely: Elektromosok SHE. II. ( Magyar László, Tordai Gábor, Kovács Péter,Török Zoltán, Petényi Róbert) – 32 hsz. – 56.920 gr
III.hely: Kőszegi SHE. (Komáromi Levente, Németh Krisztián, Horváth Balázs, Incze Tamás, Kondics Krisztián) – 32 hsz. – 44.070 gr

Május 22-én rendezték a Vasi Vizeken – Abért tó Kupát, ahol 62 horgász indult

A versenyző kategória és hobbi kategória indulói is három-három szektorban mérték össze tudásukat. A szeles időjárási körülmények között a négyórás kupán nem volt könnyű helyzete egyetlen versenyzőnek sem.

A regisztrált 22 versenyhorgászból a legjobb Varga Bálint lett az Elektromosok SHE tagja, aki 7440 gramm halat fogott. Őt követte a  Kőszegi SHE fiatal tehetsége Kondics Krisztián, aki bravúros horgászattal a belső szektorban 6620 gramm fogással remekelt. A harmadik helyet Kovács Ákos a Büki HE versenyzője érte el a szélső szektorban 4540 gramm hallal.

A hobbi horgászok közül a leghalasabb szektornak bizonyult a Gyöngyös patak felöli oldal, ahol Barki Jenő a Pannónia HE versenyzője feeder módszerrel fogott több gyönyörű amurt is, így a mérleg nála 17.280 grammot mutatott. A hobbi pecásoknál a másik két szektorban közel sem születtek ilyen szép eredmények, de kitartó horgászattal 5560 gramm fogással Kovács Bélának (Kőszegi SHE) sikerült  a második helyen zárni, míg a mellette lévő szektorban Hegedüs József (Pannónia HE) nyert 2580 grammal.

A versenyen örömteli volt látni, hogy fiatalok is indultak, akik közül a Vasvári Petőfi HE tagja Varga Vivien nyert 2580 gramm fogással. Az idei Vasi Vizeken – Abért tó Kupán a viszonylag gyenge egyéni fogási eredmények ellenére is összesen 190 kg hal került a szákokba a mérlegelésig.