Pénteken többfelé várható zápor, zivatar.
Már zajlanak az előkészületek a légkörben Medárd napja előtt. Pénteken többfelé várható zápor, zivatar, majd a hétvége is változékonynak ígérkezik, miközben a meleg elárasztja hazánk területét.
Pénteken az erőteljes gomolyfelhő-képződés mellett már másutt is megjelenhetnek nyugatról kelet felé haladó vastagabb felhőtömbök, és többfelé - de kisebb számban a déli, délkeleti megyékben - számíthatunk záporra, zivatarra, a zivatarokat átmenetileg erős, viharos lökések is kísérhetik.
Ezektől függetlenül a légmozgás az ország nagyobb részén jobbára mérsékelt lesz, inkább csak napközben élénkülhet meg, és csak helyenként az ekkor egyre nagyobb területen északnyugatira forduló szél.
A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet általában 12 és 18 fok között alakul, de a hidegre hajlamos helyeken ennél hűvösebb, a belvárosokban, illetve a vízpartok mentén ennél enyhébb is lehet a hajnal. A legmagasabb nappali hőmérséklet pénteken 26 és 33 fok között valószínű.