Az új focistadionok után új kézilabdacsarnokok is épülnének

2015.10.10. 12:39

Például Szentgotthárd 1000-4000 fős létesítményt kapna.

Több mint hárommilliárd forintot szeretne évente szétosztani a klubok között a Magyar Kézilabda Szövetség (MKSZ) a véglegesítés előtt álló új finanszírozási rendszerének köszönhetően.

Kocsis Máté, az MKSZ elnöke, Józsefváros fideszes polgármestere a közelmúltban, egy sajtóbeszélgetésen elmondta, az új konstrukció lényege, hogy a szövetség egy csomagban értékesítené - többek között - a klubok reklám- és marketingjogait, így a tervek szerint a csapatok több pénzhez jutnának, mint valaha, még a legnagyobb klubok is. Az elnök azt szeretné, hogy a klubok szponzorálásáról ne a személyes kapcsolatok döntsenek, s azt reméli, hogy ősszel, de legkésőbb karácsonyig sikerül eladni a jogokat.

Az egyesületek szövetségi támogatása sávos lenne, az első kiindulási pontot a tabellán elfoglalt helyezés adná, de később "finomodhat" a rendszer - tette hozzá.

A szövetség bízik abban, hogy sikerül olyan nagyságrendű támogatást szereznie, amely évente összesen több mint hárommilliárd forintot jelent a kluboknak. Az összeg nagysága miatt elsősorban állami cég jöhet szóba - fogalmazott Kocsis.

Ezen kívül az MKSZ szeretné, ha Magyarország a következő évtizedekben is folyamatosan világversenyeknek adna otthont, de ehhez szükség lenne öt-hat nagyméretű, legalább 8000 férőhelyes arénára. Jelenleg ennek a követelménynek csak a budapesti Papp László Sportaréna és a debreceni Főnix Csarnok felel meg. Kocsis szerint így

szükség van például a Veszprém Aréna bővítésére vagy az építés előtt álló új szegedi aréna áttervezésére.

A nagy csarnokok ügyét Kocsis Máté szeretné karácsonyig rendezni a kormányzattal.

Illusztráció. A veszprémi Andreas Nilsson (b) és Kentin Mahé, a német csapat játékosa a férfi kézilabda Bajnokok Ligája A csoportjában vívott MVM-Veszprém - SG Flensburg-Handewitt találkozón a Veszprém Arénában 2015. szeptember 26-án. MTI Fotó: Kovács Anikó

A szövetség abban is bízik, hogy sikerül megállapodnia a kormánnyal a teljes országot lefedő hatvan munkacsarnok építéséről 2018-ig, évente 20-20 beruházással.

Emellett Vác, Orosháza, Dunaújváros, Siófok és Szentgotthárd 1000-4000 fős csarnokot kapna.

Amint elhangzott: a cél az, hogy a válogatottak folyamatosan jelen legyenek a világ élvonalában, a női NB I Európa legerősebb, a férfi NB I pedig a német mögött a földrész második legerősebb bajnoksága legyen. A pénzügyi és infrastrukturális terület mellett az MKSZ a szakmai és utánpótlásbázis ügyét is kiemelten kezeli, valamint átvállalta a kluboktól a bíróküldés idényenkénti 350 millió forintos kiadását.

A tervekről, ötletekről Kocsis Máté korábban megbeszélést folytatott Orbán Viktorral, s a miniszterelnök jelezte, a kormány kiemelt figyelmet fordít a kézilabdára - derült ki a sajtóbeszélgetésen.

.