Hirdetés

A szombathelyi Premontrei diákjainak mesekarácsonya  Johannesbachklammban

A szombathelyi Premontrei diákjainak mesekarácsonya Johannesbachklammban

2018.12.11. 11:36

Beszámoló, képekkel.

Hirdetés

Intézményünk 11. évfolyamos diákjaival december 7-én karácsonyváró kiránduláson vettünk részt Ausztriában. Utunk első állomása Wiener Neustadt, ahol történelmi kitekintéssel fűszerezett, lelki töltekezésben lehetett részünk. A városban található Domplatz-on áll a hajdani püspöki székesegyház, a Liebfrauenkirche. Ezt a késő román stílusú templomot 1279-ben szentelték fel, főhajóját a 12 apostol szobrával díszítették. A templom megtekintése mellett, a padokba beülve, elcsendesedve mondtunk el egy imát. Megálltunk a  külső homlokzat déli oldalán is, ahol a Wesselényi-öszeesküvésben résztvevő Zrínyi Péter és Frangepán Ferenc sírköve van befalazva, akiket itt fejeztek le 1671-ben. A Szent Mihály-templom felkeresése után, rövid városi sétán megtekintettük a Mária Terézia Katonai Akadémiát és az árkádos épületek között a Városháza épületét.

Ezután buszra szálltunk és elindultunk a Würflach irányába. A falu fő látványossága egy sziklás szurdok, a Johannesbachklamm (Szent-János szurdok), amelyet korlátokkal és hidakkal tettek járhatóvá. A túra utat végig patak szegélyezi, ezért sok helyen lépcsők, fajárdák segítik a biztonságos közlekedést. Programunkat nem véletlenül szerveztük erre a napra, hiszen a településen a hagyományos adventi vásárt ezen a hétvégén rendezték meg. Egy fapajtában kézművesek (esztergályos, kovács, üvegfúvó) tartottak bemutatókat. Romantikus természeti környezetben, a szurdokban megrendezett adventi forgatagról, olyan emlékek elevenednek fel bennünk, mintha a kis házikókat manók építették volna a porcukor-hóval borított hegyek lábához, az erdő szélére. Az idilli környezet elvarázsolta diákjainkat is. Szebbnél-szebb képeket készítettünk, Ausztria legnagyobb díszített karácsonyfájáról. Remélhetőleg ez a kirándulás visszarepítette diákjainkat kedvenc karácsonyi meséjük világába…

Farkas Attila tanár

Galéria

.