Kilencedik alkalommal horgásztak a törpeharcsákra (eredményekkel)

2011.09.14. 08:50

A hagyományoknak megfelelően az idei évben is kiírta az Elektromosok Sporthorgász Egyesület a Rádió Szombathely 97,1-el közös törpeharcsafogó horgászversenyét.

Törpeharcsa-fogó verseny Szombathelyen

Az őszi nagy melegben 75 fő állt rajthoz. A reggeli sorsolást követően a horgászok elfoglalták rajthelyeiket és kezdetét vette a négy órás megmérettetés.

Minden induló Rádió Szombathely 97,1 pólót kapott ajándékba.

A horgászok úszós és fenekes módszerrel is próbálták megtalálni a Szombathelyi Csónakázó –tó kártékony törpeharcsáit. A megmérettetés legfiatalabb versenyzője a 6 éves Horváth Dániel volt, aki egyben a legtöbb törpeharcsát is fogta a versenyen, összesen 1360 grammal mérlegelt a verseny végén.

A versenyhorgászok között a tavalyi év győztese ismét remek horgászattal 1080 gramm kifogott törpeharcsával Kádi Szabolcs végzett az élen. A legnépesebb kategóriában a hobbi horgászok között Pajtli Szabolcs nyerte a versenyt 1070 gramm fogással.

A versenyen az összfogás mindössze 20900 gramm volt, ami egyértelmű jele, hogy a Szombathelyi Csónakázó tóban a törpeharcsák száma évről–évre csökken

Az idei évben az eredményhirdetést megelőzően a horgásztársak és az érdeklődők számára a Vas megyei Mentésügyi Alapítvány önkénteseinek közreműködésével vízparti elsősegély-nyújtó és az újraélesztés gyakorlatát bemutató előadás is volt. Lendvai Rezső az Alapítvány önkéntese érdekes, lényegre törő előadásával hívta fel a figyelmet az életmentés fontosságára.

Az eredményhirdetésen Keppel László az egyesület elnöke megköszönte minden horgásztársnak a részvételt és Kőszegfalviné Pajor Klárával a Szombathelyi Civil Kerekasztal elnökével közösen ajándéktárgyakat adtak át a helyezetteknek.

Az eredményhirdetés után Monos Tibor a Magyar Horgász magazin szakírója tartott elméleti és gyakorlati műlegyező horgászati bemutatót. A versenyen az alábbi végeredmény született: