A Király utca, esti fényben

2010.02.21. 11:52

Szombathely soha nem volt a fény városa, de azért ez mégiscsak említésre méltó.

Szombathely, Király utca

Valljuk be, a vasi megyeszékhely sohasem volt a fény városa, ebből a szempontból Szombathely nem egy kiköpött Párizs, de hogy az egyik belvárosi főutca este több száz méteren keresztül töksötét, azért mégiscsak említésre méltó.

Szombathely, Király utca

Az alábbi felvételek szombat este készültek a Király utcában. A fotók nem manipuláltak, az említett utca tényleg így nézett ki a nagyszállótól a Március 15. térig: amint a mellékelt ábra mutatja, egyetlen utcai lámpa sem világít az adott szakaszon, ami misztikus középkori sötétségbe burkolja a belvárosnak az érintett szakaszát.


Hogy mennyire ideiglenes az állapot, azt nem tudjuk, mindenesetre este 9-kor és éjfélkor is ugyanez volt a helyzet.

Szombathely, Király utca

Az elsötétülés már csak azért is figyelemre méltó, mert a legutóbbi szombathelyi közgyűlésen több városi képviselő is felvetette – és ezzel Ipkovich György polgármester is egyetértett -, hogy az E.On közvilágítás- és panaszügyileg nincs éppen a helyzet magaslatán.

Szombathely, Király utca

Az is biztos, hogy akár Ausztriából, akár Horvátországból érkezünk haza, és történetesen éjszaka lépjük át a határ, úgy tűnik, mintha a harmadik világba érkeztünk volna.

.