Kosár Eb - helyszíni tudósítás (Sopron)

2015.06.11. 21:30

Első nap.

Sopron:

Mintha egy teljesen ismeretlen helyszínre érkezne az ember, amikor belép a felújított és kibővített Novomatic Arénába. A csarnok új lelátóival, parkettájával, kicserélt palánkjaival és eredményjelzőivel egyszerűen györnyörű lett, és méltó helyszínt nyújt a tornának.

Kosár Eb - helyszíni tudósítás

A 16:30-kor kezdődő Svédország-Szlovákia nyitómérkőzésre körülbelül ezren voltak kíváncsiak. Annak ellenére, hogy a magyarok csak holnap kezdenek, szép számmal ültek hazaiak is a lelátón. Vendégek közül a svédek voltak többségben, sárga egyenpólóikban (Moose Nation - Rénszarvas Nemzet) feltűnő jelenségek (egyesek még rénszarvassapkát is viseltek a fejükön).

A szlovákok sem hagyták magukat, ők dobbal, kiabálással és kereplővel vívták ki a figyelmet.

A játék közti szünetekben a közönséget (különösen a férfi szurkolókat) a Gdynia kosárlabdacsapatának táncosai szórakoztatták látványos koreográfiákkal.

A két szurkolótábornak köszönhetően a közönség remek hangulatú mérkőzést láthatott, melynek különösen második félideje sikeredett izgalmasra. Ugyanis bár az esélyesebbnek tartott svédek végig kezükben tartották az irányítást és vezettek (Félidő: 40-30), az utolsó néhány percben Szlovákia hirtelen fordított, sőt az utolsó percek büntetőjátékát követően győzött is.

Végeredmény: Svédország 69-72 Szlovákia

A svéd és szlovák szurkolók kivonulásával a Litvánia-Spanyolország mérkőzésre lecsendesedett az aréna és többségbe kerültek a hazai nézők.

Az esélyesebb spanyolok végig vezettek az egyébként pontszegény meccsen (első félidő: 15-28), s az első játékrészben összeszedett előnyüket végig sikeresen megtartották a litvánokkal szemben.

Hozzá kell tenni, hogy a kissé lapos hangulathoz az is hozzájárult, hogy a spanyolok ezúttal csak annyit hoztak ki magukból, amennyi feltétlenül kellett a győzelemhez.

Végeredmény: Litvánia 58-72 Spanyolország