Megszerezte első győzelmét a Körmend

2015.11.03. 20:51

A férfi kosárlabda FIBA Kupa harmadik fordulójában.

A Körmend hazai pályán nyert a holland Groningen ellen kedden a férfi kosárlabda FIBA Kupa harmadik fordulójában, ezzel megszerezte első győzelmét.

A két mérkőzés után ötvenszázalékos holland együttes a nyitókörben 78-71-re verte a vasiakat, akik idehaza a hatodik fordulóban először kaptak ki szombaton az NB I-ben. A rivális - amely nem lépett pályára a hétvégén - jelenleg 3/2-es győzelmi mérleggel harmadik a holland pontvadászatban.

A keddi meccs kiegyenlített küzdelmet hozott, a sok triplakísérletet rontó házigazdák 11-6-ra elléptek, de nemsokára már az ellenfél vezetett úgy, hogy az első 17 percben büntetőhöz sem jutott. A hazaiaknál a kisebb sérüléssel bajlódó amerikai Kendrick Perry vitte a prímet, aki 13 pontig jutott az első félidőben. A nagyszünetben 32-29 volt az állás.

Fordulás után őrizte 5-6 pontos előnyét a Körmend annak ellenére, hogy Perry a harmadik játékrészben csak egy pontot dobott, a "távollétében" honfitársa, Wesley Channels jeleskedett. Az utolsó felvonásban eleinte rengeteget hibázott a Groningen, így Teo Cizmic csapata 14 ponttal elhúzott, ám végül mégis izgalmas hajrában szerezte meg első sikerét a FIBA Kupában. A vasiak legjobbja Perry lett 18 ponttal.