A magyarok számára véget ért az Eb

2015.06.14. 22:01

Kosár Eb - helyszíni tudósítás (Sopron). Negyedik nap.

Svédország-Litvánia mérkőzésel kezdődött meg a torna negyedik napja Sopronban. A játék során mindkét csapat magas fordulatszámon pörgött, ennek köszönhetően izgalmas és fordulatos meccset láthattak a kiérkezők.

A csapatok folyamatosan előzgették egymást, majd egyszer csak a litvánok nagyon megugrottak és 29-43-ra átvették a vezetést.

Ugyanakkor a svéd szurkolókról elmondható, hogy végig remek hangulatot csináltak az arénában, s igazi "hazai pályát" varázsoltak játékosaiknak.

Azonban ma ez sem volt elég a négy nap alatt talán a legtöbbet fejlődő litvánok ellen, akik sikeresen vették ezt az akadályt is.

Végeredmény: Svédország 68-70 Litvánia

Hatalmas nyomás nehezedett ma a magyarok vállára, ugyanis feltétlenül győzünk kellett volna Spanyolország ellen ahhoz, hogy legyen esélyünk a továbbjutásra.

Az első negyedben - bár a lányok igyekeztek felvenni a tempót - úgy tűnt, a spanyolok túl nagy falatnak bizonyulnak. Ez meg is látszott az eredményen, tíz perc után 13-21 volt az állás.

A folytatásban az ellenfélnek sikerült megőriznie előnyét, de láthatóan nekünk is sikerült kicsit összekapnunk magunkat. Ennek köszönhetően közelebb jöttünk a spanyolokhoz, s ezen a ponton még nem látszott megfordíthatatlannak a mérkőzés.

26-34-es eredménynél vonultak az öltözőbe a csapatok az első félidő végén.

A harmadik negyed azonban csodás löketett adott, az épp a pályán lévő magyar játékosok teljes erőbedobással kűzdöttek, s három pontra faragták le hátrányunkat. A hazai szurkolók teljes extázisba kerültek, s újra feléledt a remény. Eredmény: 41-44

S ekkor jött a feketeleves. Magyarország szövetségi kapitánya teljesen érthetetlen módon pont azokat a jól teljesítő kulcsjátékosokat hozta le a pályáról, akik eddig remekül működtek együtt, s akik ilyen közel hozták a csapatot a sikerhez. Visszatértek azok, akiknek ma nem ment a kosárlabda.

A spanyolok ezt kihasználva ismét meglógtak, míg nem a magyar győzelem esélye úgy elszállt, mint a továbbjutásé. Holnap a szlovákok ellen már csak szépíteni lehet. Kár.

Végeredmény: Magyarország 46-69 Spanyolország