Az utolsó negyedig vezetett, de végül kikapott a magyar válogatott

2015.06.12. 21:54

Kosár Eb - helyszíni tudósítás (Sopron). Második nap.

Mindenki nagy izgalommal várta a mai napot, hiszen most először lépett a 2015-ös kosár Eb-n pályára Sopronban a magyar válogatott. Ám előttük még Szlovákia mérkőzött meg Litvániával:

A körülbelül 800 néző végig izgalmas és pörgős játéknak lehetett szemtanúja, ráadásul a tegnapi eredmények fényében (Szlovákia meglepetésre legyőzte a svédeket) különösen kiélezett meccsre lehetett számítani.

Az utolsó negyedig vezetett de végül kikapott a magyar válogatott

A papíron erősebb litván csapat azonban ismét a tegnapi naphoz hasonló gyengébb teljesítményt produkált, így a félidőben 45-35 volt az állás a szlovávok javára.

Kukán most sem ült senki, ám ezúttal a kispadok túlharsogták a szurkolókat is. Rengeteg támadó hiba volt a játék során mindkét csapat részéről, a meccs végére összesen négyen pontozódtak ki.

A végjáték szorosabbra sikerült, a litvánok három pontra jöttek fel 25 másodperccel a vége előtt, de végül Szlovákia rákapcsolt és győzött, az élre ugorva ezzel a D-csoport tabelláján.

Végeredmény: Szlovákia 85-79 Litvánia

A szünetet követően nagy tapsvihar közben bevonultak a várva várt magyarok és a svédek is. Jó volt végre egy olyan meccset látni, ahol nekünk is volt érdekeltségünk, s külön öröm volt felfedezni a csapatban a jól ismert, korábban vagy a jelenben a Sopronban játszó arcokat.

A magyar válogatott megérkezése a hangulatnak és a nézőszámnak is jót tett, a szpíker pedig gondoskodott mindkét szurkolótábor hangszálainak bemelegítéséről.

Apró de jól eső figyelmesség, hogy a meccs előtt műanyag "csettegőket" és felfújható "csattogókat" osztogattak, hogy biztosan mindenki teljes erőbedobással tudja buzdítani a csapatot.

Az első negyed gyors ütemű és pörgős volt. A svédek sok személyi hibát vétettek, mi pedig a játékrész végére némi előnyre tettünk szert. Állás: 20-12

Magabiztos és ügyes megmozdulásainknak köszönhetően sikerült 12 pontra növelnünk az előnyt a folytatásban, így 39-27 pontos magyarországi vezetéssel vonulhattak a félidő végén az öltözőbe a játékosok.

Mintha kicsit ott bent is maradtunk volna, legalábbis ezt mutatta a sok kihagyott helyzet és eladott labda, ráadásul a svédek is bekeményítettek, s elkezdték lefaragni a hátrányukat. 51-46-os eredménnyel vágtunk neki az utolsó negyednek.

Sajnos nem jöttek a magyar helyzetek, a svédek viszont annál inkább, így nem csak átvették a vezetést hat perccel a vége előtt, hanem meg is nyerték az összecsapást. Bár ez volt a papírforma, de mivel a játék bizonyos pontján volt, hogy 16 ponttal is vezettünk, ezért fájó szívvel hagyták el a szurkolók az arénát. Szerencsére még 3 napunk van javítani. Hajrá Magyarország!

Végeredmény: Magyarország 63-72 Svédország