Magabiztosan nyert a Sopron a Falco ellen

2014.12.04. 23:43

Teltház és remek hangulat jellemezte a rangadót.

Egy fűszálat sem lehetett volna leejteni, annyian jöttek el a csütörtök esti Soproni Sördögök Falco KC elleni kosárlabda mérkőzésre, hogy láthassák a két rivális csapat játékát. Már a meccs előtt remek hangulat és izgatott légkör uralkodott a teltházas arénában, ahol nem csak a hazai oldal, de a vendégszektor is csurig megtelt.

A két szurkolótábor bemelegítette a hangszálait, a csapatok bemutatása közben pedig a hazaiak kék és fehér színű szalagokat dobáltak a pályára bíztatásuk jeléül.

Az első félidő sok izgalmat és még több pontot hozott, látszott, hogy a két gárda a védekezés helyett a támadásra helyezte a hangsúlyt. A Sopron és a Falco végig fej-fej mellett haladtak, egyik csapat sem tudott tartósan elszakadni a másiktól, végül azonban Sabáli Balázs együttesének sikerült némi előnyhöz jutnia, így az első félidő eredménye 43-40 lett a Sopron javára.

A szünetet követően az események felgyorsultak, a hazaiak nem csak megtartották, de egyre növelték előnyüket a vendégekkel szemben, akik azonban nem adták fel, szurkolótáboruk lelkesen buzdította továbbra is Kálmán László együttesét.

Végül a szoros eredmény elmaradt, a Sopron magabiztosan játszott, így 102-74 arányban megnyerte a mérkőzést.