Ma sem jött össze a magyaroknak

2015.06.13. 22:03

Kosár Eb helyszíni tudósítás (Sopron). Harmadik nap.

A Női kosárlabda Európa-bajnokság harmadik napján 16:30-kor elkezdődött a Spanyolország-Szlovákia mérkőzés.

Annak ellenére, hogy a spanyol válogatott Európa legjobbjának számít, a szlovákok bátor játéka eltűntette a két csapat közötti különbséget.

A szlovák kispad

Az eredmény végig szoros volt, sőt, sokáig Szlovákia vezetett. Megfigyelhető volt, hogy míg utóbbiak igazi csapatként működtek együtt, addig a spanyoloknál mindig csak egy-egy ember hozta a kötelező pontokat.

Spanyolország végig színtelenül játszott, holott az ember kicsit többet várt volna a címvédőktől. Ennek ellenére végül sikerült megfordítaniuk és mindössze egyetlen ponttal meg is nyerniük az összecsapást.

Spanyol győzelem

Végeredmény: Spanyolország 82-81 Szlovákia.

A nagy zuhéj előtt még a szokásosnál is melegebb volt a csarnokban, nem használt a számtalan felszerelt légkondi sem. Talán ez okozta a litván-magyar meccsen, hogy döcögősebben kezdtek a csapatok.

Fontos meccs volt ez számunkra, mivel az eddigi eredményeket nézve vereség esetén könnyen elszállhatnak a továbbjutási esélyeink.

Annak ellenére, hogy a svéd szurkolók "kimenőt kaptak" a mai napra, többen voltak, mint tegnap (közel 2200 néző).

A pontszegény első negyed után 15-15 volt az állás.

A lenge öltözetű táncoslányok ma sem maradtak el

A második negyed finoman szólva is gyengére sikerült, a magyar csapat játékát és az edzői utasításokat leginkább tanácstalanság jellemezte. Szomorú volt látni, hogy azok a litvánok vették át (nem kevéssel) a vezetést, akiket eddig a szlovákok és a spanyolok is simán megvertek. Balszerencsénket csak tetézte, hogy a 19. percben Simon Zsófi lesérült és el kellett hagynia a pályát.

A féidő végét jelző sípszónál az eredményjelző tábla 39-23-as állást mutatott.

Nem kezdődött sokkal jobban a harmadik negyed sem, 21 pontra növelték előnyüket a jól játszó litvánok.

Szerencsére a szurkolók nem adták fel és továbbra is lelkesen buzdították a hazai csapatot. A magyar válogatott pedig ezt azzal hálálta meg, hogy végre magasabb fordulatra kapcsolt és elkezdte a felzárkózást. Feljöttünk 52-47-re.

Jogosan örültek a litvánok

A játékvezetők egyébként az egész torna alatt nagyon szigorúak, minden mérkőzés eddig közel két órásra sikeredett és rengeteg a kipontozódott játékos.

Az utolsó játékrészben rövid ideig még a vezetést is sikerült átvennünk (52-53), de végül nem tudtuk megtartani előnyüket, így a litvánok (megérdemelt) győzelme után Magyarország az utolsó helyen áll a csoportjában.

Végeredmény: Litvánia 72-66 Magyarország