Szeptemberben kezdődik meg az oktatás.

Felavatták szerdán a Pannon Egyetem kőszegi kampuszát, ahol szeptemberben kezdődik meg az oktatás. Nemzetközi tanulmányok mesterszakon angol nyelven, kulturálisörökség-menedzsment és fenntartható fejlődés szakon szintén angol nyelvű továbbképzés indul, de a tervek szerint a kínálatot később tovább bővítik például EU-projektmenedzsment,
turisztikai desztináció-menedzsment, valamint szőlő- és borászati mérnök szakkal.
 

Boda Dezső a kőszegi kampusz megbízott igazgatója az avatóünnepségen úgy fogalmazott: a régió egyetemei együttműködésre vannak ítélve. Ezt ismerte fel a veszprémi székhelyű Pannon Egyetem is, amikor létrehozta azt a képzési helyekből, álló hálózatot, amelynek fontos része most már Veszprém, Keszthely és Nagykanizsa mellett Kőszeg is.

Gelencsér András rektor avatóbeszédében azt hangsúlyozta: a Pannon Egyetem a maga hat-hétezer hallgatójával az ország hatodik legjelentősebb egyeteme, amelyen egyre nagyobb szerepe lesz a kutatás-fejlesztésnek, amely terveik szerint a társadalomtudományok területén a kőszegi kampusz egyik erőssége lehet.

Básthy Béla (Fidesz) alpolgármester arra emlékeztetett: Kőszeg mindig is iskolaváros volt, annak pedig komoly távlatai vannak, hogy egyre inkább meghonosodik a magas minőséget képviselő egyetemi oktatás, amiben szavai szerint komoly érdemei vannak Miszlivetz Ferenc professzornak, az ISES Alapítvány és a Felsőfokú Tanulmányok Intézete (IASK) főigazgatójának.

A felsőoktatás fejlesztése összhangban van a Kreatív Város Fenntartható Vidék (KRAFT) elnevezésű mintaprogrammal is, amelynek köszönhetően megújulhat Kőszeg belvárosának több olyan patinás épülete, amelyek közül a későbbiek során több is oktatási célokat szolgálhat a jövőben - tette hozzá.

Az avatóünnepségen átadták a Pannon Egyetem díszdoktori címét Bogyay Katalinnak, Magyarország ENSZ-nagykövetének, aki az indoklás szerint hosszú évek óta figyelemmel kíséri, segíti, szívén viseli Kőszeg oktatási, kulturális, idegenforgalmi fejlődését, és sokat tett azért is, hogy megindulhasson a városban az egyetemi képzés.

Bogyay Katalin a díszes oklevél átvétele után A multilaterális és kulturális diplomácia szerepe a nemzetek közötti párbeszédben címmel tartott előadást.

A Pannon Egyetem kőszegi kampuszát január elsején hozta létre az egyetem a kőszegi ISES (Institute for Social and Europen Studies) Alapítvánnyal, a Felsőfokú Tanulmányok Intézetével és Kőszeg önkormányzatával együttműködve. A képzés a kőszegi Európa-házban zajlik majd, a Pannon Egyetem által delegált tudományos minősítésekkel is rendelkező oktatókkal, erősen támaszkodva az alapítvány körül az utóbbi húsz évben összegyűlt kutatókra is.

Fotó: Varga György (MTI)

.