A november 17-ig látható kamarakiállításon több mint hetven képet láthatnak az érdeklődők.
A mesterséges intelligencia értelmezte újra Munkácsy Mihály Ásító inas című festményét többféle művészeti stílusban, az alkotásokból a szegedi Móra Ferenc Múzeumban nyílt kamaratárlat – tájékoztatta a közgyűjtemény PR-referense pénteken az MTI-t.
Hegedűs Anita felidézte, a szegedi kultúrpalotában júniustól tekinthető meg a Munkácsy Mihály több mint nyolcvan alkotását bemutató kiállítás, melyet megnyitása óta már több mint 25 ezren láttak.
A tárlathoz újszerű kamarakiállítás kapcsolódik: Munkácsy Mihály egyik legismertebb alkotását, az Ásító inast gondolták újra a mesterséges intelligencia segítségével különböző művészeti stílusokban.
A tárlat létrehozásának célja az volt, hogy megmutassák, milyen egyedi módon használható a mesterséges intelligencia a hagyományos kiállítások kapcsán.
A projektet a múzeum grafikusa, Magyar Milán bonyolította le, aki az egyik képalkotásra létrehozott mesterséges intelligencia programot "kérte meg" arra, hogy az Ásító inast alkossa újra különböző parancsok alapján.
A feladat nem bizonyult könnyűnek: noha pontos utasításokat kapott a program, mégsem született olyan kép, mely az eredeti festmény minden elemét pontosan megjelenítette volna - jegyezte meg Hegedűs Anita.
A november 17-ig látható kamarakiállításon több mint hetven képet láthatnak az érdeklődők. Az Ásító inas megjelenik barlangrajzokon, egyiptomi és ókori görög alkotásként, Michelangelo, Klimt vagy éppen Van Gogh stílusában.
Továbbá találkozhatunk pop art, cyberpunk-, graffiti- és anime- újraértelmezésekkel is. Mindemellett a tárlaton ismertetik a projekt menetét, kihívásait és nehézségeit.