Hirdetés

Hirdetés

Láttad?

A francia és a brit belügyminiszter a migrációs válságról

2015.08.02

Franciaország, Nagy-Britannia és egész Európa globális migrációs válsággal áll szemben, amelyet hosszú távon csak az Afrikából Európába érkezők számának csökkentésével lehet megoldani - írta vasárnapi közös cikkében Theresa May brit és Bernard Cazeneuve francia belügyminiszter. A brit The Telegraph és a francia Journal du Dimanche lapokban megjelent cikkben a két belügyminiszter közölte: országaik prioritásként kezelik a francia Calais kikötővárosában kialakult migránshelyzetet, és elkötelezettek a kérdés közös megoldása iránt. Egyúttal azonban leszögezték, hogy a calais-i helyzet egy tágabb, globális válság eredménye, ez utóbbit pedig nem tudja két ország megoldani. Átkelésre várva a Csalagút kerítésénél. May és Cazeneuve azt írták: Európa országai mindig is védelmet fognak nyújtani azoknak, akik valóban konfliktusok és üldöztetés elöl menekülnek, ugyanakkor "meg kell bontani a kapcsot a Földközi-tenger átlépése és az Európában gazdasági okokból való letelepedés között". Arra is emlékeztettek: országaik havonta 200 olyan embert toloncolnak haza, akik nem jogosultak menekültstátusra. Migránsok áttörnek a francia rendőrök sorfalán a Csalagútnál. A két belügyminiszter kiemelte: kézre kell keríteni azokat a bűnözőket, akik arra ösztökélnek amúgy is kiszolgáltatott embereket, hogy megtegyék az Európába tartó veszélyes utazást, a migránsok számára pedig egyértelművé kell tenni az út kockázatait, illetve a visszatoloncolás eshetőségét. Migránsok tábor Calais-nál Azonban végső, hosszú távú megoldást csak az Afrikából Európába tartók számának csökkenése jelenthet. "Sokan úgy tekintenek Európára, és különösen Nagy-Britanniára, mint ahol pénzügyi haszon várja őket. Nem ez a helyzet - nem arannyal vannak kikövezve az utcáink" - fogalmazott a közös cikkben a két belügyminiszter. May és Cazeneuve szerint segíteni kell az afrikai országokat abban, hogy olyan gazdasági és társadalmi lehetőségeket teremtsenek, amelyek maradásra bírják az embereket; továbbá együtt kell működni az érintett országokkal az illegális migráció megfékezésében és a visszatoloncolás egyszerűbbé tételében. Ehhez a fejlesztési segélyek célzottabbá tételére és nagyobb befektetésekre van szükség - vélte a brit és a francia belügyminiszter. Migránsokat ment a brit haditengerészet HMS Bulwark hadihajója. Az életüket kockáztató bevándolrók többségének hamis képe van az európai jólétről.  A La Manche csatorna francia oldalán fekvő Calais-ban az utóbbi időben több ezer migráns próbált bejutni a Csatorna-alagút területére, hogy azon keresztül eljussanak Nagy-Britanniába. Cikkükben a két belügyminiszter hosszasan sorolták a calais-i válság megoldására hozott intézkedéseket, és azt hangoztatták, hogy úrrá lesznek a helyzeten.

Eltemettük, de nem felejtjük őket

2015.08.02

A bombák előtt

2015.07.30

Új NASA-fotó a Földről

2015.07.29

Ezt az űrfotót a NASA ma tette közzé. Mintegy 1,6 millió kilométer távolságból mutatja bolygónkat, azon belül is a nappali fényben fürdő Európát és Afrikát. A kép július 6-án készült. Kattintsanak rá a nagyításhoz!

Birkák a cipőboltban

2015.07.28

Ügyes a srác

2015.08.02

A gyerekek kijönnek a sátorból

2015.07.31

Halálos bungee jumping baleset Spanyolországban

2015.07.30

Félreértette az ugrást előkészítő segítőt az a brit turista, aki múlt héten vesztette életét bungee jumping közben Dél-Spanyolországban - jelentették be a spanyol hatóságok. A nyomozás eredményét ismertetve csütörtökön közölték, a brit lány anélkül vette magát a mélybe, hogy arra megkapta volna az utasítást, de a tartókötél még nem volt elég feszes, ezért nekicsapódott a völgyhíd egyik kőpillérének, és életét vesztette. Kleyo De Abreu 23 éves volt, divatot és formatervezést tanult Londonban A rendőrségi vizsgálat szerint 14 embert vitt a bungee jumpingot szervező cég aznap a Granada közelében lévő Puente Tablate nevű völgyhídra. A csoporttal egyetlen segítő maradt odafent, akinek az volt a dolga, hogy megfelelően felkészítse az ugrókat, az ugrások előtt ellenőrizze a felszerelést és a biztonságos ugrás feltételeit. Innen történt a végzetes ugrás Amikor a fiatal brit nő került sorra, a segítő felrakta rá az ugráshoz szükséges felszerelést, majd elment, hogy megfeszítsen egy tartókötelet. A nő anélkül ugrott a mélybe, hogy megvárta volna, amíg a segítő visszatér és engedélyt ad az ugrásra. Úgy tudni, ennek a hídnak csapódott a lány. "Szeretném, ha ez soha többé nem fordulna elő senkivel" - mondta az édesapa. A hatóságok szerint a megfelelő kommunikáció és a megértés hiánya vezetett a tragédiához, amiért a segítőt terheli felelősség. Ugyanakkor a cég vezetői is hibásak, amiért a csoporttal csupán egy segítő maradt a hídon. Továbbá nem bizonyítható, hogy a bungee jumping résztvevői, akár szóban, akár írásban, megkapták-e a szükséges felvilágosítást az ugrást megelőzően azzal kapcsolatban, hogy mi fog történni és mire kell figyelniük. A bungee jumpingokat szervező cég tulajdonosát, ügyvezetőjét és a segítőt gondatlanságból elkövetett emberöléssel gyanúsítják a hatóságok. Fotó: Expess.co.uk

Határsértők és határzárépítés

2015.07.29

1-2. kép: Elfogott határsértők Mórahalom határában 2015. július 29-én. Az előző napon 68 csoportban minden eddiginél több, 1524 határsértőt - köztük 260 gyermeket - tartóztattak föl a rendőrök a polgárőrökkel együttműködve Csongrád megye déli részén. 3. kép: A honvédség egy BAT-2 típusú lánctalpas buldózere előkészíti a talajt az ideiglenes biztonsági határzár építéséhez Mórahalom és Ásotthalom között, néhány méterre a magyar-szerb határtól 2015. július 29-én. Fotó: Kelemen Zoltán Gergely (MTI)

DJ Kuka

2015.07.28

.