A megye Celldömölkön ünnepelt

2010.03.16. 07:31

A Vas megyei közgyűlés Celldömölkön ünnepelte az 1848-as forradalmat. Vas megyei közgyűlés díjai mellett átadták az Ezer Éves Vas Megye emlékszalagokat Kemenesalja településeinek.

2010. március 15. Celldömölk

A Kemenesalja fővárosában, Celldömölkön, fúvószenekar fogadta a március 15-ei ünnepségre érkező mintegy háromszáz embert, köztük a megyei közgyűlés tagjait, a vasi és kemenesaljai polgármestereket és az ünneplő helybéli polgárokat, akik megkoszorúzták a 1848-as forradalom és szabadságharc celldömölki hőseinek emléktábláját.

2010. március 15. Celldömölk

Az ünnepi közgyűlésnek a Kemenesaljai Művelődési Központ és Könyvtár adott helyt, ahol egy kiállítás megnyitóval kezdődött az ünnepség: a Magyar Éremgyűjtők Egyesülete állított össze egy tárlatot a forradalom és a szabadságharc relikviáiból, melyet az egyesület elnöke, dr. Hollósy István ajánlott az érdeklődők figyelmébe.

2010. március 15. Celldömölk

Fehér László polgármester köszöntötte a városba érkezett ünneplőket, majd Kovács Ferenc, a vasi megyegyűlés elnöke mondott ünnepi beszédet, megemlékezve a szabadságharc kemenesaljai hőseiről, Vas vármegye fiairól, akik - az elnök szavai szerint – a legderekabbak voltak a harcban. Szólt arról is, hogy a vasi nemzetiségek, németek, szlovének, horvátok mind Kossuth seregében harcoltak a magyar szabadságért. Március 15-éről szólva azt hangsúlyozta, hogy a Magyarország megvilágosodásának ünnepe: a nemzet képes volt felismerni az összefogás szükségességét.

2010. március 15. Celldömölk

Az ünnepi beszéd után az Ezer Éves Vas Megye szalagokat kötötte fel a celldömölki kistérség településeinek zászlajára Kovács Ferenc, valamint a megyegyűlés két alelnöke, Marton Ferenc és Majthényi László, majd átadták a megyei közgyűlés által alapított díjakat a közigazgatás valamint a szociális és kulturális szféra dolgozóinak és a megye közösségéért kiemelkedő munkát végzett polgároknak.

2010. március 15. Celldömölk

A nyugodt, minden aktuális politikai felhangot mellőző ünnepség fényét Gosztola Dorina (ének) Mérei Tamás (cselló), Buti Zsanett (zongora) és a Kemenesalja Néptáncsoport (koreográfus Ipsics Péter) fellépése, valamint korabeli ruhába öltözött ifjú hölgyek közreműködése emelte.

2010. március 15. Celldömölk

 

 

.