Szombathely Rally: Aschenbrenner-siker

2004.06.20. 16:59

Aschenbrenner nyerte a felhőszakadással és felázott pályákkal nehezített Szombathely Rallyt. Vasi szereplője is volt a versenynek.

Szombathely Rally

Múlt hét csütörtökön az adminisztratív és gépátvétellel kezdetét vette az 5. alkalommal megrendezésre kerülő, most először Szombathely Rallye nevet viselő autós verseny, az OB idei negyedik futama.

A versenyen 92 versenyző páros indult, és jelen volt a sportág színe- java. Itt volt a tavalyi Szombathelyi Rally-győztes Benik- Doromby páros, az idei három futam után az OB- t vezető Turi- Kerék I és az OB-n harmadik helyen álló Szabó G. - Kerék B. páros is.

Vasi érdekeltsége is volt a versenynek, a Magyar Autósport Egyesület színeiben versenyző Magyar- Kiss páros személyében.

A verseny pénteken fél tizenegykor indult. Szép, napsütéses idő fogadta a versenyzőket és a benzingőzre és dübörgő motorokra kíváncsi érdeklődőket.

Az első gyorsasági szakasz ASI- ék győzelmét hozta (A68 géposztály, 06:27,4), Benikék (+ 00:07,6 ) és Tagaiék (+ 00:09,8 ) előtt.

Az időjárás esőt sejtetett, ami a második körre meg is érkezett. A laktanyai szuperspeciálon és a vasvári gyorsaságin már a felázott pályán kellett teljesíteni a versenyzőknek. A hét gyorsasági szakaszból az időjárásnak köszönhetően csak hat került megrendezésre, miután a hatalmas felhőszakadás miatt a hatodik Egyházasrádóc/2 törölték.

Az első nap szakaszgyőzelmein az Asi-Nándi és a Benik-Doromby párosok osztoztak, mindketten három- három győzelmet szereztek.

Az első napon két kisebb baleset is történt. Az első gyorsasági szakaszon az 54- es rajtszámú autó (Bodolai- Szentkúti ) a szakasz céljában elvitte a célállomást. A versenybírók könnyű lábsérülésekkel megúszták, a Seat Ibizának kiszakadt az oldala. A célállomást a következő körre helyreállították. A másik baleset a 4. gyorsasági szakaszon történt , mikor is a 106-os rajtszámú Záhony- Szép páros Ladával borult.

Az eső szakadatlanul ömlött továbbra is, szinte alig lehetett látni, a ”zenei” égi aláfestés (villámlás, dörgés ) bizony komoly erőpróbára késztette a versenyzőket. Az első nap végén a Szombathely Rallyn Asi és Nándi vezetett 31:29,8 perces idővel, három győzelemmel, megelőzve a tavalyi győztes Benik, Doromby (+ 18,4) és a Herczig, Tóth I. (+ 26,5) párost.

Az idei év három futama után az OB- t vezető Turiék (+ 48,2 ) negyedik, ifj. Angyalfiék (+ 1:00,0 ) az ötödik míg tőlük mindössze hét tizedmásodperccel lemaradva Szabó Gergőék (+ 1: 00,7 ) a hatodik helyen értek célba.

A Magyar Autósport Egyesület színeiben 35 -ös rajtszámmal induló szombathelyi versenyzőpáros Magyar Miklós és Kiss Patrik a 18. helyen zárta az első nap küzdelmeit. (03:47,0) Az első napon 21 páros kényszerült idő előtt befejezni a küzdelmet.

A második napon a péntekinél is borongósabb idő fogadta a versenyzőket. A nap első szakaszgyőzelmét Asi szerezte. A második nap két legizgalmasabb szakasza a kilencedik (Acsád- Szeleste) és a tizenegyedik (Horvátzsidány- Tömörd/2) volt. Az előzőben Asi győzedelmeskedett, a veszprémi pilóta csak három tizedmásodperccel előzte meg Herczigéket. Az utóbbi szakaszon az OB- t vezető Turi- Kerék I. páros teljesített a leggyorsabban (06:01,9 ), második a Herczig- Tóth (+ 00:00,1), harmadik pedig a Benik- Doromby (+ 00:01,4) páros lett.

A második nap hat gyorsasági szakaszgyőzelmén Asi, Benik és Turi osztozott, kettő- kettő arányban.

Az 5. Szombathely Rally (OB negyedik futam) végeredménye:

Az első helyen ASI és Nándi végzett. Az első napon szerzett 18,4 mp- es előnyéből 7,6 mp-et megtartva pályafutása első abszolut győzelmét szerezve. Elöszőr fordult elő, hogy A/8- as autó futamot tudott nyerni a WRC- k előtt. Összideje 1 óra 2 perc 15,1 másodperc.

Második helyen a tavalyi győztes Benik Balázs, Doromby Zoltán páros végzett. (1:02:22,7 )
Harmadik a Herczig Norbert, Tóth Imre páros ( 1:02:41,8).

Az elöző három futam után az OB- t vezető Turi, Kerék I. páros a zárónapi két megnyert szakasz ellenére is csak a negyedik helyen végzett (1:02:49,8).

A WRC géposztályban Benik- Doromby, Herczig- Tóth, Turi- Kerék az első három helyezett sorrendje.

A/8: Végeredménye: