Hooligans: Koncert és zenekarinfó

2004.10.18. 20:24

Október 22-én pénteken a Hooligans lép fel az Oladi Művelődési Központban (OMK). Előzenekarként a szombathelyi Last Minute és a budapesti Carnia penget. Kapunyitás: 19 óra.




Hooligans-történelem

Hooligans: Szenzáció!

A Hooligans együttes pályafutása szülővárosukban, Szerencsen kezdődik. Egy időben koptatta ugyanis a helyi általános iskola padjait Tóth Tibi (ma: gitár) és Kiss Endi (ma: dobok). Kisiskolás korukban is már csak a zenélésen járt az eszük, nem csoda hát, hogy 9 évesen már túl voltak életük első koncertjén.

A következő hét évben a stabil magnak számító kettős mellett több tag cserélődött, míg végre rátaláltak „az igazira”, Csipára (ének). Ekkorra már-már aggastyánnak számítanak, hiszen 16 évesek, ennek megfelelően a Ramses név mellett döntenek. Rövid katonai tiszteletadás után folytatódik a karrier, 1992-től már Pesten, ahol Dance néven válnak egyre ismertebbé. Megjelenik első lemezük, sőt hírük eljut az ország határain túlra is: Romániában negyvenezer ember előtt játszik a zenekar, de fellépnek számos környező országban. Ők nyitják a Scorpions koncertjét a Budapest Sportcsarnokban.

1996-ban a három szerencsi srác újra megrázza magát, és megalakítja a Hooligans zenekart. A csapatba új tag kerül: a basszusgitárt azóta Móricz Norbi kezeli.

Első lemezük 1997-ben még saját kiadásban jelenik meg „Nem hall, nem lát, nem beszél” címmel, és két videoklip is készül az albumhoz, az „Aladdin” és a „Paradicsom” Az egy év múlva piacra kerülő „Mesét, álmot, mámort” lemeznek már van kiadója, a szombathelyi KO Records. Tovább bővül a klipes nóták száma is, ekkor forog a „Meleg vonat” a „Münchausen” és a „Hárem” filmes verziója is.

1999 szilveszterére egy maxi CD-t hoz ki a zenekar, „Álomférfiak” címmel.

2000 őszén a huligánok ügyét immár az EMI kiadó is egyengeti. A „Tartson örökké” című maxi az együttes első igazi rádiós slágerévé válik.

A Hooligans második nagylemeze „Kánaán” címmel lát napvilágot. Az album, mely olyan slágereket tartalmaz mint „A vér nem válik vízzé”, „Tartson örökké”, közönségikert arat, 10 ezer példányban kel el.

A fiúk járják az országot, számtalan koncertet adnak, majd az idei nyár végén stúdióba vonulnak, és új albumon dolgoznak, melyről az első slágert már hallhatjuk a rádiókban, címe „Királylány”. A dalhoz készült klip készült Herkó Attila nevéhez fűződik, és a zenecsatornák legjátszottabb klipjei közé tartozik.

Októberben itt az új nagylemez, melynek címe: Szenzáció!
.