
A fedett uszoda hétfő este hat órára zsúfolásig megtelt nézőkkel: a nyilvános edzésre több mint 600 jegyet adtak el. Akik ott voltak, láthatták: Kemény Dénes szövetségi kapitány alapos edzést tartott a fiúknak, akik az edzőmérkőzésen igazi gólparádét mutattak be. Miután a válogatott végleges kerete még nem alakult ki, a szombathelyi edzés fontos is volt a fiúk számára, hiszen az itt mutatott teljesítmények alapján is mérlegelhet a szövetségi kapitány, ki lehet majd a keret tagja. A színvonal is ennek megfelelő volt, és bár – mint azt a mérkőzést követő sajtótájékoztatón elhangzott – nem volt kérdéses, hogy a végén magyar nyer, a közönség igazi rangadóként élte meg a meccset.

Az edzés végén a Gotthárd Jenő Általános Iskola vízilabda osztálya ajándékokkal kedveskedett a csapatnak. Az iskola idén harmadszor indítja el vízilabdás osztályát, mely az ország négy ilyen jellegű iskolái közül az egyik.
Az eseményt követő sajtótájékoztatón Kemény Dénes és Steimetz Barnabás képviselte a válogatottat, Juhász Tibor és Vincze Balázs a Vasi Aligátorok csapatát, Ipkovich György és Hankó Faragó Miklós a helyi politikát.
A Gotthárd Jenő Általános Iskola nevében Varga Tamás igazgatóhelyettes vett részt a beszélgetésen.
„Ezek a fiúk az igazi sztárok, nem, akik a bulvárlapok címoldalán mosolyognak” – emelte ki Dr. Vincze Balázs, a szombathelyi vízilabda klub szakmai igazgatója.
A polgármester elmondta: harmincéves szombathelyi fedett uszoda, és most végre kezd gyökeret verni a vízilabda a városban. Aki látta a kisiskolásokat ma az uszodában, az tudhatja, hogy életre szóló élménnyel gazdagodtak.
Ipkovich György ígéretet tett arra is, törekszik a városvezetés, hogy a termálfürdő-rekonstrukciónál nyíltszíni edzéslehetőséget teremtsenek a szakosztálynak, és feloldódjon a jelenleg még meglévő konfliktus az uszoda és a vízilabdások között.

Kemény Dénes kijelentette, szívesen jön Szombathelyre. Mikor legelőször itt járt, csodálkozott, hogy senkinek nem jutott még eszébe, hogy Szombathely milyen kiváló pólós helyszín lehetne. Talán most megváltozik az a régi helyzet, hogy a Dunántúlon vannak a szép uszodák és a Tiszántúlon a jó vízilabda.
Steimetz Barnabás elmondta, hogy ugyanazt a szeretetet érezték, mint két éve, és látható, hogy az elmúlt időszakban milyen sokat fejlődött a szombathelyi vízilabda.
„Gyakorlatilag feltételrendszer nélkül indult be három évvel ezelőtt iskolánkban a vízilabda oktatás - mondta Varga Tamás -, és mikor annak idején Juhász Ferenc azzal az ötlettel kopogtatott be hozzám, hogy vízilabda osztályt kellene indítani, még mosolyogva mondtam, hogy miért ne. Ma már úgy ítélem meg, érdemes volt vállalni a kockázatot, hiszen ma már magas színvonalú szakmai munka folyik és a válogatott második alkalommal látogat hozzánk. Iskolánk kertjében fát ültettek, és látva a gyermekek arcát, egy olyan pozitív életszemléletet tükröznek vissza, amelyet csak a sport adhat meg.”

Amit elültettek a válogatott tagjai, az mára már szárba szökkent - tette hozzá Juhász Ferenc - Azok a gyerekek között, akik ma átadták az ajándékokat, vannak olyanok, akik vízilabdás osztályból országos diákolimpián 15. helyet értek el.
"Hatszáz jegyet váltottak a szombathelyiek erre az esti mérkőzésre, és nem volt elég a jegy, ami mindennél többet mond. Élmény volt, még ha csak egy edzőmérkőzés is, és nem volt kérdés, hogy magyarok nyernek" – fűzte hozzá Hankó Faragó Miklós – majd megköszönte a jelenlevőknek, hogy "egy ilyen sportág mint a vízilabda Szombathelyen ilyen stabil lábakon áll".