Olvasói levél: Miért legyek én tisztességes?

2006.07.12. 14:59

Kedves Kupi Györgyi! A kérdés, amit az önkormányzat szervezeti és mûködési szabályzatának (SZMSZ) , sokkal messzebb vezet, mint a képviselõi összeférhetetlenség.

Kedves Kupi Györgyi! A kérdés, amit az önkormányzat szervezeti és mûködési szabályzatának (SZMSZ) , sokkal messzebb vezet, mint a képviselõi összeférhetetlenség.

Kedves Kupi Györgyi! A kérdés, amit az önkormányzat szervezeti és mûködési szabályzatának (SZMSZ) , sokkal messzebb vezet, mint a képviselõi összeférhetetlenség.

Ugyanaz a dilemma bujkál benne, ami évek óta mérgezi az egész magyar közéletet, amivel lehetetlenné tesznek és lejáratnak tehetséges embereket függetlenül attól, hogy ki melyik oldalon foglal helyet. Igaz, vagy hamis a vád, oly mindegy, ha már egyszer valakit sikerült kabátlopási ügybe keverni, senkit nem érdekel, Õ lopta, vagy neki lopták el a kabátját – nem fontos. Valami ügye volt!!! A bizalmatlanság alattomos férge rág – rág, s ez megteszi a magáét. Mire a delikvens észreveszi magát, már kikerülik az utcán, és utána köp a sütödében a pék.

De maradjunk az Önkormányzatnál!

Szombathelyen a képviselõk közül 17-et körzetben választanak meg, azzal a nem titkolt céllal, hogy a rendelkezésre álló közös kasszából a lehetõ legtöbbet szerezze meg a saját körzetének. Nem az a fontos, hogy a városi feladatok közül annak a megvalósítását támogassa, ami legindokoltabb, aminek a megvalósulása a legtöbbet használ a városnak. Egy frászt!! A legtöbbet nekünk! Ha lehet, akkor mindet. Lúdtoll mindenki másnak!
Kaparj kurta, neked is lesz!

Nincs elég szavazata a városvezetésnek? Az a jó!!! Nem érdekes, hogy megvannak-e a feltételei az iskola mûködtetésének, van-e elég gyerek az osztály indításához! Megmarad az iskola! Lesz pénz rendezvényre, alapítványra, mindenre! Kell a szavazat.

Hány iskolaigazgató, tanár, kulturális intézményvezetõ, közalkalmazott, köztisztviselõ tagja közgyûlésnek, aki lobbizik a saját intézménye, szakmája, ágazata érdekében. Tessenek csak odafigyelni ki, mikor szólal meg, és mit mond? Rejtve, vagy nyíltan!

Vannak alkalmazott cégvezetõk, akik természetesen képviselik saját cégük érdekeit is. Na próbálna csak szólni a konkurencia letelepedése, támogatása mellett, meg is nézhetné magát.

S ott vannak a vállalkozók. Abcúg! Le vele! A bõre alatt is pénz van és még ez akar itt valamit? Hiszen az SZMSZ módosítás az õ megrendszabályozásukat szolgálja!

Persze, jogos, hogy ne vegyen részt abban az elõkészítõ folyamatban, amikor a versenyfeltételeket kialakítják, ha késõbb versenyezni akar. De muszáj ezt ilyen teátrálisan, sokat sejtetõen tenni? A strómanok városává kell lenni? Mert, ha bejelenti: „versenyezni kívánok”, már mindenki úgy néz majd rá, mint Al Capone legjobb magyar követõjére!

És milyen körre terjed ki? Mi van a feleségekkel, gyerekekkel, testvérekkel, barátokkal, üzlettársakkal? Az nem kifogásolható, ha az ismereteket nem maga hasznosítja, hanem átadja másnak?

Mit üzen a módosítás? Meg ne próbáld nyíltan, a feltételeket vállalva a nyilvánosság elõtt, mindenkivel azonos feltételekkel versenyezve beadni a pályázatod. Keress valakit, akihez látszólag semmi közöd, dumáld meg vele és minden bajtól mentesülsz.

Hogy is mondja József Attila? „Miért legyek és tisztességes? Kiterítenek úgyis. Miért ne legyek tisztességes? Kiterítenek úgyis.”

Vagy fordítva?

Devecseri Tamás


Kapcsoló cikk: A bulisták alkonya a közgyűlésben? - Avagy hogyan ne képviseljük magunkat
.