
„A városvezetés szempontjából az a legfontosabb, hogy mielőbb döntés szülessen a főiskola jövőjét illetően” – jelentette ki Ipkovich György szombathelyi polgármester egy hétfői sajtótájékoztatón.
A polgármester elmondta, a városvezetés minden olyan együttműködést támogat, amely egyenrangú felek társulásának eredményeként egy új intézmény létrejöttét jelenti.
Czeglédy Csaba alpolgármester szerint most olyan helyzetben van a főiskola, hogy a felsőoktatási törvény által biztosított jogokkal élve egy egyesülési folyamatot követően elsőként az országban egyesülhet egy másik intézménnyel.

A politikus „jó hozománnyal rendelkező házastársi jelöltként” jellemezte a főiskolát, amely a 2008/2009-es tanévtől már az új rendszerben üzemelhetne tovább.
Szabó Gábor alpolgármester szerint a szombathelyi felsőoktatás ügye sorsfordulóhoz érkezett. A tárgyalások eredményeként egy új egyetem jöhet létre a Nyugat-Dunántúlon, egy olyan egyetem, amely életképes lesz az egész dunántúli oktatási piacot illetően.
Szabó kijelentette: egy rossz döntés következtében kiszolgáltatott helyzetbe is kerülhetünk, ezért csak olyan megoldást támogat a városvezetés, amelynek eredményeképpen egyetemi képzés valósul meg városunkban. Egyéb megoldások esetén sötét jövő várhat a szombathelyi felsőoktatásra.
Egy jó együttműködés viszont kutatási, fejlesztési pénzeket is hozhat a regionális alapokból. – hangzott el.
Ipkovich György a város nevében hozományként említette egyrészt Szombathely közel nyolcezer középiskolás diákját, másrészt a város dinamikusan fejlődő iparát, a mely a régió egyik legjelentősebb gazdaságát képezi, hiszen az elmúlt évben Szombathely mintegy tíz százalékos iparűzési adó növekedést produkált.
A tájékoztatón kiderült, hogy az eddigi tárgyalások alapján az integráció a soproni Nyugat-Magyarországi Egyetemmel és a Veszprémi Egyetemmel képzelhető el.
Hétfőn délután a Berzsenyi Dániel Főiskola Gazdasági Tanácsa a témával kapcsolatos sajtóközleményt juttatott el szerkesztőségünkbe:
A Berzsenyi Dániel Főiskola Gazdasági Tanácsa 2007. január 22-én ülést tartott. Ezen az ülésen állást foglalt a szenátus részére, s egyben kinyilvánította, hogy a lehetséges átalakulási formák közül egységesen és határozottan, az egyesülést és új egyetem létrehozását támogatja. A szóba jöhető intézmények közül azzal tartja lehetségesnek a további tárgyalásokat, amely szenátusának egyesülést támogató nyilatkozata január 30-ig megérkezik a főiskolára. A főiskola szenátusának január 31-én kell döntenie, hogy a megadott feltételek teljesítése esetén, mely egyetemmel kíván egyesülni, és 2008. augusztus 1-i hatállyal megkezdeni a működését.
Dr. Németh István
a Gazdasági Tanács elnöke |