MSZP: A Drazsé-cikkeket a Fideszen belüli ellentétek generálták

2007.04.20. 15:39

A sorozatos Fidesz- sajtótájékoztatók után csütörtökön a szocialisták is megszólaltak Drazsé-ügyben.

Az elmúlt időszakban a Fidesz két képviselője visszaerőszakolta a sajtóba Draskovits László büntetőügyét. - hangzott el egy pénteki MSZP sajtótájékoztatón.

Oroszvári Péter, városi képviselő, a FIB helyi elnöke elmondta: több fideszes politikus a sajtón keresztül fenyegetőzve, bíróságra járva próbálta ráhúzni a baloldali képviselőkre, hogy ők pénzeltek éveken keresztül az újság működését.

A politikus kijelentette: a Drazsé Szemek kiadvány több baloldali személyiséget is támadott, sem az MSZP, sem a FIB nem rohant tiltakozni sehova, és nem tett feljelentést a rendőrségen.



A baloldalnak nem fűződött érdeke ahhoz, hogy ingyen reklámot csináljon a Drazsé Szemeknek, mégis sikerült elérnie a politikai erőknek, hogy politikai tényezővé váljon alap.

Oroszvári szerint régóta beszélik már a városban, hogy a pénzt és a témákat a fideszesek szállították Draskovitsnak, és a lap cikkei mögött a Fidesz belő ellentétei állnak.

A politikus megemlítette még, hogy a helyi Fidesz egyik prominense, Vigh Gábor és polgármester jelöltje, Molnár Miklós elismerték, hogy éveken keresztül pénzt adtak Draskovitsnak, állításuk szerint százezres-milliós összegekben.

Horváth Attila városi alelnök kijelentette, hogy nem gondolják, hogy a fideszes képviselők hazudtak a bíróságon, de ha igazat mondtak, akkor felmerül a kérdés: vajon mi lehetett az az információ, amivel zsarolni lehetett őket öt éven keresztül.

A politikus szerint tisztázni kellene végre a jobboldali képviselőknek, mivel zsarolták őket, és zsarolhatóak-e még mindig, hiszen két olyan városi képviselőről van szó, akik egy 25 milliárdos város gazdasági bizottságában ülnek.

Horváth Attila szerint felmerül az a kérdés is, vajon miért nem fordultak az említett képviselők már az első alkalommal a rendőrséghez 2001-ben?

Az alelnök arra is kíváncsi lenne, igaz-e, hogy Draskovits számlákat állított ki a hirdetésekről, és ezeket betette valamelyik cégének a könyvelésébe.

A politikusok szerint az is elképzelhető, Molnár Miklóst és Vigh Gábort nem zsarolta senki, és az egész egy színjáték. Ez esetben viszont az ügy az igazságszolgáltatás becsapása, vagyis bűncselekmény.

Az Alon azt tudakolta, lehetséges-e, hogy a Drazsé Szemeket a jobboldali politikusok pénzelték, miközben több tízezer példányban megjelenő, Hende Csabát lejárató számok kerültek be ingyen a város postaládáiba a választási kampány idején.

Oroszvári Péter szerint elképzelhető, hogy a körből kikerült fideszeseknek érdekében állhatott egy ilyen akció is. Az biztos, hogy a baloldal nem finanszírozta a Drazsé Szemek kiadását.

Az ügyben már napok óta élénk vita folyik" target="_self az Alon politikai blogterében" target="_blank.

.