Szelestei fürdőmustra

2007.05.30. 23:21

A vize kissé sárga, enyhén opálos, de ez nem zavaró, sőt. A szelestei fürdő nem túl olcsó hely, de cserébe tisztaságot és nyugalmat kapunk. A fák egyelőre még kicsik, zsúfoltabb napokon jobb, ha viszünk napernyőt. Összességében nem csalódtunk.

Néha talál az ember egy fürdőt az út mentén is. A 86-oson nem is kell sokat menni, hogy Szelestébe érjünk, és Szombathely felől rögtön a falu elején letérve bevegyük a néhány éve nyílt gyógyfürdőt. A bejárattal szemközt vannak kialakított parkolóhelyek, de nyáron, ha van hely, célszerűbb már korábban megállni a fasor alatt, és sétálni száz métert, ellenkező esetben nehéz lesz elkerülni távozáskor a tűző napon hagyott kocsi átkos hőfokát.

Szeleste


A kastély és az arborétum közvetlen szomszédságában található gyógyfürdő 30 ezer négyzetméteres területen ezer négyzetméteres vízfelülettel várja a vendégeket, vagyis nem tartozik a nagyobbak közé, de egy kellemes nap eltöltéséhez ennyi is elég, hiszen zsúfoltságról – legalábbis ott jártunkkor, a szezon kezdetén – még nem beszélhetünk. Cserébe a hely tiszta és nyugodt, a személyzet készségesen áll rendelkezésünkre, ha a – térítésmentesen használható – nyugágyak félfekvőből fekvő helyzetbe állításával bénázunk. A vendégkör vegyes, vannak idősek és kisgyermekes családok is, és osztrákok, viszonylag nagy arányban, mintha ők már jobban felfedezték volna Szelestét, mint mi.

Ha sorra járjuk a medencéket, érdemes megnézni a kis tájékoztató táblákat, melyik hány fokos, így elkerülhetjük a melegből a kevésbé melegbe történő átülés hidegzuhanyszerű élményét. A fedett részen van úszómedence (1,30 méter vízmélység, normál víz, 30-33°C), ülőmedence (0,95 méter vízmélység, gyógyvízzel, 154 négyzetméter vízfelület, 36-38°c), és gyógyvizes ülőkádak is (szintén 36-38°C). A súlyfürdős medence egyelőre üresen áll.

Szeleste


A kinti strandmedence csak főszezonban üzemel, szép nagy, gyereknek, felnőttnek egyaránt megteszi, 578 négyzetméter vízfelület, 1,4 méter vízmélység, családi csúszdával – a védőterületén sekélyebb vízzel, aztán van nyakzuhany is, mindez 28-30°C-os vízzel. A külső medence érdekessége, hogy a szigetén kialakítottak egy gyógyvizes ülőmedencét, 34-36°C-os vízzel, ez már kora májusi ott jártunkkor is üzemelt.

Ha a nyári forróságban sem lesz túl sok vendég, akkor nem lesz gond a rendelkezésre álló árnyékmennyiséggel sem, de teltházgyanús napokon jobb, ha viszünk magunkkal napernyőt, hiszen a fák még kicsik, és a kinti bárpult melletti fedett rész alá sem férnek el kényelmesen túl sokan. A büfével sincs gond, és a dohányosok ezen a részen találják a fürdő összes hamutálcáját, feltételezem, gyengéd célzásként.

A szelestei fürdő nátrium-hidrogén-karbonátos jellegű gyógyvize 1260 méter mélységből tör fel. Összetételénél fogva elsősorban reumatikus, szív- és érrendszeri megbetegedések, bőrbetegségek, valamint nőgyógyászati problémák kezelésére ajánlott. Küllemét tekintve kissé sárga, enyhén opálos, de ez nem zavaró, és nem tapasztaltuk a több gyógyfürdőre is jellemző kellemetlen szagot sem.

Szeleste


A gyógyfürdő (fizetős) szolgáltatásai: szauna, szolárium, frissítő- és gyógymasszázs, és az üzemeltető tervezi, hogy a közeljövőben beindítja a gyógyászati részleget, lesz majd fizioterápiás részleg, tangentorral, elektroterápiával, súlyfürdővel, szakorvosok jelenlétével.

A fürdő minden nap 9-19 óráig tart nyitva. Napijegy 1500 Ft, nyugdíjasoknak 1200, 6 éves korig ingyenes. 16 óra után a sima belépő is kedvezményes, 1200 Ft. A szaunát (ráadásul csak infra) 1300-ért kissé drágálljuk, de összességében nem csalódtunk a fürdő szolgáltatásaiban.


Fotók: Termálportál
.