
A Magyarok Háza rendszeresen tart összejöveteleket jobboldali közéleti személyiségek, művészek közreműködésével a szaléziak kultúrházában. Szerdán este dr. Halász József jogászprofesszor és Patrubány Miklós a Magyarok Világszövetségének (MVSZ) elnöke volt a sorozat előadója. Dr. Horváth József a szentkorona-tanról mondott néhány lényegi tudnivalót, mintegy felvezetve Patrubány beszédét. Az MVSZ elnöke (aki „dicsértessék”-kel köszönt be) előbb azt hánytorgatta fel, hogy a magyar kormány nem ünnepelte meg a pozsonyi csata 1100 éves évfordulóját.

Számmisztikai vonatkozásokat érintve rátért arra, hogy a csatában megsérült Árpád fejedelem július hetedikén halt meg, Szent Erzsébet háromszáz évvel később ezen a napon született, és 2007-ben találtak rá a magyarországi magyarok egy ázsiai néptörzsre, amely ugyancsak magyar, bár a nyelvét már elfelejtette.
Kedves testvéreimnek szólítva a jelenlévőket rátért jövetele lényegi céljára. Elmondta, hogy az Alkotmánybíróság (AB) előtt fekszik a kettős állampolgárságról szóló népszavazási kezdeményezésük – immár harmadszor –, és ha az rábólint (miért ne tenné, ha már kétszer megtette – vélekedett), akkor megkezdik a támogató aláírások gyűjtését. De most szeretnének biztosra menni, így csak akkor lesz referendum ebben a kérdésben, ha legalább egymillió ember aláírja az íveket. Az aláírásgyűjtéshez önkénteseket szeretnének megnyerni, akik házról-házra járnának, mindenhová bekopogtatnának, és ily módon gyűjtenék össze a szignókat. Ehhez kapnak egy szórólapot is, amely a Nagy-Magyaroszágot ábrázolja, feltüntetve rajta hogy mikor, melyik államhoz tartoztak a Trianonnal elcsatolt területek.
Azt is elmondta az elnök, hogy csalás történt 2005. december 5-én, ugyanis több szavazókörben (számításaik szerint több mint ezerben) megfordították a szavazás eredményét, a kórházas kérdésre illetve az állampolgárságra adott válaszokat. Ezt több körzetben újraszámlálás után sikerült bebizonyítaniuk, máshol pedig azért nem, mert a bár Legfelsőbb Bíróság (LB) újraszámlálást rendelt el, ezt a szavazóköri bizottságok nem szavazták meg.
Nem csak a hazánkban élőket, hanem a világ minden magyar közösségének tagját megkeresik. Szombathelyen „tízezer magyar emberre” számítanak az akcióban, amely az ÁB döntése után várhatóan szeptember közepén azonnal elindul. Még két felvetéssel találkozhatnak a polgárok az aláírásgyűjtés során, amely ugyan nem a népszavazáshoz tartozik, de politikai szándéknyilvánításra ad lehetőséget. Az egyik arra vonatkozik, hogy akarják-e az emberek, hogy a „csalással hatalomra jutott” kormány maradjon a hatalomban, míg a másik egy alkotmányozó nemzetgyűlés összehívását, és a szentkorona-tant középpontba állító új alkotmány létrehozását kezdeményezi.