Ígéretes pályázati lehetőségek

2007.10.11. 13:30

Az energiahatékonyságot és a megújuló energiákat célzó aktuális pályázatokat ismertették Szombathelyen. Vállalkozások, költségvetési szervek, egyebek, figyelem!

Az Energia Központ Kht. munkatársai szerdán egy szombathelyi sajtótájékoztatón az intézmények, vállalkozások, egyházak, egyesületek, alapítványok stb. számára kiírt, az energiahatékonyságot és a megújuló energiákat célzó három pályázat ismertetettek.

A cél az, hogy a nyugat-dunántúli régióban is a lehető legtöbben tudjanak ezekről a fontos lehetőségekről.

Mivel valóban fontos dolgokról van szó, lapunk a sajtóanyag alapján az alábbiakban közli a szóban forgó három pályázat lényegét, abban a reményben, hogy minél többen be tudnak majd kapcsolódni a programokba, csökkentve a környezetszennyezést és az energiaszámlákat.

-----------------------------------------------------

Megújuló energia - a jövő útja
(KEOP 2007 4.1)

Mire lehet pályázni?

E pályázattal, biomassza hasznosításra, biogáz termelésére, geotermikus energia hasznosítására, hőszivattyús rendszerek telepítésére, valamint nap-, víz-és szélenergia hasznosítására lehet támogatást kapni. Akár megújuló energiaforrásokat hasznosító közösségi távfűtő rendszerek kialakítása is támogatható. A különböző tevékenységek kombináltan, adott esetben energiahatékonysági beavatkozásokkal együttesen is alkalmazhatók. (Nagyvállalatok esetében csak a kapcsolt hő- és villamosenergia-termelést megvalósító projektek pályázhatnak a támogatási keret 10%-ának erejéig. A kapcsolt hő- és villamosenergia-termelésnek legalább a 60 százalékos összhatásfokot el kell érnie.)

Kik pályázhatnak?

Vállalkozások, költségvetési szervek és intézményeik, azok többségi tulajdonú vállalkozásai, valamint nonprofitszervezetek.

Mekkora összegre lehet pályázni?

A pályázaton elnyerhető támogatás összege 1- 500 millió forintig terjed, kivételt képeznek a többségi magántulajdonban lévő nagyvállalatok projektjei, melyek 100 és 800 millió közötti támogatási összegre pályázhatnak. A támogatott projekt összes elszámolható költsége el kell hogy érje a 10 millió forintot. Az elnyerhető támogatás nagysága minimum az összes elszámolható költség 10 százaléka, maximum a fele lehet.

A pályázat benyújtásának ideje és helye:

A pályázatokat 2007 október 24-től folyamatosan be lehet nyújtani. A pályázati feltételekkel, tudnivalókkal kapcsolatos információk a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség honlapján elérhetők: www.nfu.hu. További felvilágosítás a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség telefonos ügyfélszolgálatán: 06-40-638-638 (kék szám). A pályázatot 3 nyomtatott - az eredeti és két másolt - példányban, valamint elektronikus formában, CD-n, zárt csomagolásban, postai küldeményként vagy gyorsposta igénybevételével a következő címre kell beküldeni: Energia Központ - Energiahatékonysági Környezetvédelmi és Energia Információs Ügynökség Khf. 1092 Budapest, Ráday utca 42-44. A pályázatokat a fent megjelölt címen, H-CS: 9-16-ig, pénteken: 9-12-ig személyesen is be lehet nyújtani.

-------------------------------------------------------------------

Energiahatékonyság - a kevesebb több
(KEOP 20075.1)

Mire lehet pályázni?

A pályázaton az alábbi tevékenységekre igényelhető támogatás:

• Az energiafelhasználás csökkentése (kivéve kis-és közepes vállalkozások)

• Közvilágítás energiafelhasználásának csökkentése (a közvilágítással kapcsolatos kötelező feladatok ellátói számára)

• Távhőellátás primeroldali energiahatékonysági korszerűsítése (távhőszolgáltatói engedéllyel rendelkezők számára)

• Kis- és közepes vállalkozások üzemi és irodaépületeinek hőtechnikai rekonstrukciója, fűtés- és világítási rendszerek korszerűsítése (kizárólag kis-és közepes vállalkozások)

• Energiahatékonyság-növeléssel együtt megvalósított, megújuló energiaforrások hasznosítását lehetővé tévő beruházások, illetve kombinált (több tevékenységet felölelő) beavatkozások

A pályázat lehetőséget ad arra is, hogy a megvalósítandó feladatokat harmadik fél is finanszírozza, ennek részletes feltételeit a pályázati útmutató tartalmazza.

Kik pályázhatnak?

Kis- és közepes vállalkozások, költségvetési szervek és intézményeik, valamint azok többségi tulajdonú vállalkozásai, illetve a gazdaság tevékenységet nem folytató nonprofit szervezetek.

Mekkora összegre lehet pályázni?

Az elnyerhető, vissza nem térítendő támogatás összege maximum 500 millió forint. A támogatott projekt összes elszámolható költség el kell hogy érje a 10 millió forintot. Az elnyerhető támogatás nagysága legkevesebb az összes elszámolható költség 10 százaléka, maximum afelé lehet.

A pályázat benyújtásának ideje és helye:

A pályázatokat 200Z október 24-től folyamatosan be lehet nyújtani. A pályázati feltételekkel, tudnivalókkal kapcsolatos információk a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség honlapján elérhetők: www.nfu.hu. További felvilágosítás a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség telefonos ügyfélszolgálatán: 06-40-638-638 (kék szám). A pályázatot 3 nyomtatott - az eredeti és két másolt - példányban, valamint elektronikus formában, CD-n, zárt csomagolásban, postai küldeményként vagy gyorsposta igénybevételével a következő címre kell beküldeni: Energia Központ - Energiahatékonysági Környezetvédelmi és Energia Információs Ügynökség Kht. 1092 Budapest, Ráday utca 42-44. A pályázatokat a fent megjelölt címen, H-CS: 9- 16-ig, pénteken: 9- 12-ig személyesen is be lehet nyújtani.

----------------------------------------------------------

A pazarlás vége -- Intézményi energiahatékonysági projektek
(KEOP 2007 5.2)

Mire lehet pályázni?

Költségvetési fenntartók intézményei, alapítványok, valamint egyházi intézmények elektromos rendszereinek, világítási és fűtési rendszerének energiatakarékosságot fokozó korszerűsítésére kapható uniós támogatás. A szükséges berendezések beszerzése, telepítése, illetve az utóbbihoz kapcsolódó munkálatok támogathatók.

Kik pályázhatnak?

Támogatásért az ún. „harmadik feles finanszírozást" végző szervezetek pályázhatnak, amelyek saját finanszírozásban hajtanak végre - elsősorban a későbbi megtakarításból finanszírozott — energiakorszerűsítési beavatkozást.

Mekkora összegre lehet pályázni?

A pályázaton elnyerhető támogatás legkevesebb 1 millió forint, maximum 50 millió forint lehet.

A pályázat benyújtásának ideje és helye:

A pályázatokat 200/ október 24-től folyamatosan be lehet nyújtani. A pályázati feltételekkel, tudnivalókkal kapcsolatos információk a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség honlapján elérhetők: www.nfu.hu. További felvilágosítás a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség telefonos ügyfélszolgálatán: 06-40-638-638 (kék szám). A pályázatot 3 nyomtatott - az eredeti és két másolt - példányban, valamint elektronikus formában, CD-n, zárt csomagolásban, postai küldeményként vagy gyorsposta igénybevételévei a következő címre kell beküldeni: Energia Központ — Energiahatékonysági Környezetvédelmi és Energia Információs Ügynökség Kht. 1092 Budapest, Ráday utca 42-44. A pályázatokat a fent megjelölt címen, H-CS: 9-16-ig, pénteken: 9-12-ig személyesen is be lehet nyújtani.
.