Komoly turisztikai fejlesztések indulnak a megyében

2008.07.25. 17:17

Mintegy három és fél milliárd forint fejlesztési pénz érkezik a régióba és ennek fele Vas megyébe, derül ki a Nyugat-dunántúli Regionális Fejlesztési Ügynökség Kht. által pénteken kiadott sajtóanyagból.

Kőszegen elindulhat a Jurisics vár turisztikai fejlesztése. A 951 milliós beruházáshoz, mely a teljes fejlesztés első üteme 800 millió forintot nyertek.

A beruházás során a vár a város turisztikai zászlóshajójaként fog szerepelni, látogatóbarát kiállítási tereket és interaktív kiállításokat hoznak létre, megfelelő installációval és modern technikai háttérrel, fejlesztve a kiszolgáló egységeket (lift, akadálymentesítés, ruhatár, kávézó, ajándékbolt, játszóház stb.). Elválasztják a közművelődési célú helyiségeket a turisták által látogatott területektől, és duplájára növelik a látogató területeket.

A felújítási munkák és a bővítések révén kb. 800 fő befogadására alkalmas - nagy teremmel és szemináriumtermekkel - konferencia központ jön létre.

Celldömölkön a Kemenes Vulkán Park fejlesztésére nyertek 433 milliót. A beruházás összértéke 510 millió forint, melynek során Kemenesalja 4-6 millió éves vulkáni természeti értékeire építve magas szintű, szórakoztató-ismeretterjesztő szolgáltatásokat, és egyben tudományos-oktatási centrumot alakítanak ki. A tervezett fejlesztéseket két ütemben valósítják meg, az öt éves fejlesztési periódus végére mintegy 100 ezer vendéggel számolnak évente.

Répcelak zöld utat épít az Alsó-Répce mentén. A 162 milliós projekthez 137 millió forint támogatást nyertek. A projekt keretében létrejön: 1 szabadidőközpont, 2 játszótér, 2 tanösvény, 1 látogatóközpont, 20 km ökofolyosó a Répce partján, 2 fahíd, 3 pihenőhely, 1 rendezvénytér, 1 tófejlesztés, továbbá mindezeket bemutató információs rendszerek.

A város középtávon új, turisztikai mikrorégió kialakítását tűzte ki célul.

Szombathely „Az ismeretlen táj? A Gyöngyös patak völgyének bekapcsolása az Alpokalja fejlett aktív és ökoturisztikai hálózatába” nevű projektjére 309 millió forintot nyert, a beruházás összköltsége 364 millió forint.

A 3 konzorcium és 8 együttműködő partner stratégiai célja, hogy javítsa Szombathely és a Gyöngyös patak völgye versenyhelyzetét a turisztikai piacon.

A fejlesztés során 2 új attrakció épül, egy látogatóközpont az Arborétumban, szabadidőpark kilátóval a Csömötei hegyen a természeti értékek bemutatására és megfigyelőhelynek.

Az arborétumban három, összesen 5,4 km hosszú tanösvény épül ki, egy kilenc vonzerőt összekötő 22 km hosszú túraútvonal, emellett öt programcsomagot és környezeti nevelési programot fejlesztenek ki.

A beruházás célja Kámoni Arborétumot és a Kőszeg-Szombathely közötti, természeti és ember alkotta értékekben gazdag mikrotérséget bekapcsolni a régió turisztikai kínálatába.

A Rába-parti Fórum Egyesület 53 millió forintot nyert Kalandos Rába-part, élő folyó nevű projektjére. A fejlesztéssel a térségben a vízi turizmus fogadóállomásait kívánják megteremteni.

.