A Pro Savaria közgyűlésről

2009.02.03. 17:01

Molnár Miklós frakcióvezető főleg a Szováról és a költségvetésről mondta el véleményét. Szerinte sok mindent újra kell gondolni.

A Szova-bérlakásokkal a Gagarin utcai villával és a hétfői sajtótájékoztatón elhangzottakkal kapcsolatban Molnár Miklós azt mondta, hogy a Szova lakásleadási rendszerét inkább a cég jól fizetett dolgozóinak kellett volna figyelemmel kísérni, nem pedig most a polgármesternek. Ez utóbbinak inkább azt kellene kivizsgálnia, hogy hogyan is lehetséges, hogy a felújítási alapban levő pénz miért oda ment, ahova ment.

Kovács Előd távozásáról és prémiumáról elmondta: a vezérigazgató prémiumának 75 százaléka objektív feladatokhoz volt kötve, 25 százaléka szubjektív volt. Munkája alapján a 75 százalékból nem jár semmi, a fennálló 25 százalékról pedig a polgármester dönt, miután ezt kérte a közgyűlésről. A Szovával kapcsolatos vizsgátok egy része egyébként még el sem kezdődött.

A frakcióvezető is beszélt az iparűzési adó eltörléséről, illetve a kisvállalkozások rendkívül nehéz helyzetéről, melyről – ellentétben a multinacionális cégek látványos leépítésével - a magyar média alig ad hírt. Az intézkedés hatezer vállalkozást érint, számukra átlagosan évi tizenötezer forint megtakarítást jelent a rendelet módosítása.

Molnár ismét felhívta a figyelmet a szombathelyi költségvetés nehéz helyzetére (erről részletesen néhány nappal korábban írtunk), ugyanakkor egyetértett azokkal az elképzelésekkel, melyek az egészségügyi rendszerhez kapcsolódnak.

Az ALON kérdésére a frakcióvezető – aki egyben a gazdasági bizottság elnöke - elmondta, egyelőre nem dőlt, el, mi lesz a színházra érkezett központi 1,8 milliárd forint sorsa. Szerinte a bizonytalan helyzet miatt át kellene csoportosítani a pénzt a város számára más fontos beruházásokra. Jelenleg nemcsak egy 13 milliárdos, de egy csökkentett funkcionalitású 6 milliárdos színház csak vágyálom, ha a kormány nem ad rá pénzt. Az sem baj, ha kimondjuk: a színház még évekig a Hemóban marad, és majd ha úgy alakul a helyzet, felépül a kőszínház.

A helyzet az – mondta Molnár -, hogy minden médiában megjelenő állítással szemben a városnak mindössze három beruházásra van meg az önrésze: az Iseumra, a belváros felújítására (IVS) és az iskola-felújításokra, ugyanakkor a kialakult költségvetési és általános gazdasági helyzet miatt sok mindent újra kell gondolni.
.