
A gyermeknevelés szegénységet jelent
A nyilvános rendezvény célja az volt, hogy a lakosság képet kapjon, mi az a probléma, amely a nőket, mint anyákat érinti. A fő témák – nem meglepő módon - a Bajnai csomag hatása a családok gyermekvállalási kedvére és a kismamalét volt.

Pelczné Dr.Gáll Ildikó, a Fidesz alelnöke és a Fidesz női tagozatának elnöke a sajtótájékoztatón elmondta: hipotézisük szerint a jelenlegi helyzetben a kormány politikája korántsem családbarát. Egy nő a gyerekvállalással veszélyezteti a saját helyzetét, megélhetését. „A családok olyan terheket viselnek a különböző hitelek, és megszorítások révén, amely teljes kilátástalanságot eredményez számukra” – hangzott el.
A munkahelyek folyamatos megszűnése mellett a kismama, ha rá is kényszerül a munkavállalásra, nem tud elhelyezkedni - hangsúlyozta a politikus.
A gondolatmenetet Dr. Mátrai Márta, országgyűlési képviselő, a Fidesz női tagozatának elnökségi tagja folytatta, aki a mélyülő gazdasági válságot emelte ki a gondok sokaságából: „Az EU országaiban mindenáron munkahelyeket teremtenek, itthon pedig olyan csomagokat közvetítenek az emberek felé, amelyek tovább mélyítik a munkanélküliséget.” Az ország helyzete pedig tovább romlik, gondolva az adócsomagokra, az inflációra, az intézményi ellátás nehézségeire, nem beszélve az ingatlanadó lehetőségéről.
A képviselő hozzátette: fontosnak tartja, hogy a mai világban a gyereknevelés ne a szegénységgel legyen egyenlő. Egy olyan ország létrehozását támogatná, amelynek pozitív jövőképe van, és amely a fiatalt és az időset egyaránt felkarolja.
A GYED és a GYES
Bernáth Ildikó, aki szintén a Fidesz női tagozatának elnökségi tagja, a GYED és a GYES időtartamának kormánytervek általi megkurtítását említette. A 3-ról 2 évre, illetve a 70%-ról 60%-ra történő csökkentést nem tartja elfogadhatónak. A kormány azon kijelentésével - hogy a nőknek korábban vissza kell térniük a dolgozók közé, mert a sok kihagyás miatt válik számukra nehezebbé a munkaszerzés - szintén nem tud egyetérteni. A kismamák eddig is szabadon dönthettek arról, hogy kitöltik-e otthon a 3 évet gyermekükkel. Mialatt egy kismama otthon van, a munkahelyek folyamatosan szűnnek meg.
„Az egyetemre könnyebb bejutni, mint a bölcsödébe.”
A helyzetképek sorát Horváthné Stukics Erzsébet, a Fidesz női tagozatának Vas megyei elnöke zárta. Az elhangzottakhoz hozzátette, hogy Vas megye bölcsődei rendszerében jelenleg 540 férőhelyen 870 gyermek osztozik. Nehéz tehát elhelyezni a kicsiket, hosszú várólisták vannak, ami abszurd. Emellett rendkívül fontosnak tarja, hogy a kismama, ha szeretné, tudja figyelemmel követni gyermeke fizikai és érzelmi fejlődését, anyagi gondok nélkül. A gyereknevelés melletti részmunkát szorgalmazná, de csakis akkor, ha ez az anya döntése.