Jelenleg 3500 forint a felnőtt belépő a zalaegerszegi Aquaparkba. A létesítményért sokan rajonganak, de hallatszanak kritikus hangok is. Aki járt már, annak már úgyis van véleménye, a tesztünk főként azoknak szól, akik még gondolkodnak rajta. Csúszdák, hullámfürdő, képek, árak, tapasztalatok.
Alapok
18 darab csúszda Hullámmedence. Jacuzzik. Vízifoci. Csak néhány dolog, amely jellemzi a környék lakói által röviden csak „Aquá”-nak nevezett fürdőparkot.
A Dunántúl valószínűleg leghíresebb csúszda- és élményparkja Zalaegerszeg egyik külső városrészében, a központtól néhány kilométerre Ságodban található, a Termálfürdő szomszédságában. Autóval és helyi járattal is könnyen és gyorsan megközelíthető. A bejáratnál találunk egy térképet a komplexum medencéiről és csúszdáiról, de nem túl bonyolult a rendszer. A létesítmény szellős, egy rövid körséta után simán kiismerhetjük magunkat, és a gyerekek sem veszítik el a fonalat.
Belépéskor – általában rövid sorban állás után - a jegyünknek megfelelő színű (létezik fürdő és csúszda jegy) karszalagot kapunk, ez alapján tudják a csúszdáknál levő felügyelők, hogy ki jogosult azok használatára.
A lehetőségek – Először a medencékről
Haladjunk vizuálisan balról-jobbra, majd vissza, tegyünk egy afféle körsétát.
A hullámmedence minden órában (egészkor) indul be. Erre a hangosbemondóban időben figyelmeztetnek minket. Ekkor mindig kisebb tömeg érkezik meg a medencéhez. Talán néha kicsit sokan is frissülnek fel a hullámok között, ha nem figyelünk, néha idegeneknek ütközhetünk. Van, aki élvezi, mások kevésbé. Az élmény úgy negyedóráig tart. A medence folyamatosan mélyül, a lábfürdő után tengerpartszerűen lett kialakítva. Ha itt várjuk a hullámukat, az egyrészt biztonságosabb, másrészt remek élmény. Annyi a negatívum, hogy a medence alja nem egyenletes és nincs rajta gumiborítás sem, így a fürdőruhánk kibolyhozódhat. Ez egy drágább darabnál eléggé bosszantó. Talán egy gumimatrac megoldás lehet ....
A lassú folyó a fürdő középső részén ringat el minket. Használhatjuk matraccal vagy nélküle, sétálva. A medencét úgy alakították ki, hogy sodrásával körbelebeghetünk benne. A víz sajnos nem túl tiszta benne, ennek oka lehet, hogy - amennyire láttam - nem feszített a víz, tudják, nincs az oldalán az a rácsos dolog, amely egyrészt a folyamatos vízcserét biztosítja, másrészt kellemesen szürcsög.
A folyó veszi körül az ugrómedencét, amely a mélységével hatalmas csobbanások lehetőségét kínálja számunkra. Három szintről startolhatunk, ki mennyire bátor. Legyünk óvatosak, fiúk és lányok egyaránt, nehogy a fizika törvényei kibabráljanak velünk és elveszítsük valamely ruhadarabunkat. Az úszómester tudna mesélni…
A strandmedencea bejárattól jobbra található. A hullámmedencéhez hasonlóan mélyül, tengerpartszerűen sütkérezhetünk benne. Viszont az alja ennek is szúrós, ezáltal nem túl kényelmes, pedig formailag nagyon jó. Kár érte
A strandmedence szomszédságában található a három jacuzzi medence, melyek 32-36 fokosak. Még kánikulában is teltházasak voltak, hiszen kellemes ellazít, és masszíroz minket a pezsgő víz.
A gyermekmedencében csúszda, a bébi medencében rögzített mászóvár és vízi gomba van, amelyből a pezsdítő víz érkezik. Ez utóbbi az egyedüli, amelynek alján már gumis borítás is található. Így óvja a kicsik érzékeny bőrét a sérülésektől, karcolásoktól.
A csúszdákról: fontos a helyes csúszó tartás!
Mielőtt bármelyikbe fejest ugranánk - ezt egyébként sem célszerű, ha nem vagyunk gyakorlott lecsúszók -, akkor olvassuk el az utasításokat és nézzük meg a képeket a helyes csúszó tartásról.
Így elkerülhetjük, hogy megsérüljünk, és az élmény nem egy sebtől lesz maradandó. Sajnos kisebb, és nagyobb sérülésekről is hallottunk már. A zárt csúszdákban óvatosan kell „közlekedni”, volt már nagy baj abból, hogy valaki túl korán emelte fel a felsőtestét. De a viszonylagos mozdulatlanság a többi lecsúszó helynél is fontos, hallottuk, hogy nem ritka a felszakadt bőr, köröm, hasonló „apróságok”.
A felnőtteket 13 óriáscsúszda várja, amelyek egy dombról indulnak, le a mélybe. A dombon egy többszintes kilátót is építettek, innen fantasztikus a kilátás. A legmagasabb szinten már- már félelmetes a lét, de megéri!
Mik vannak?
Van egyszer a sárga, ún. twister (zárt), a teljes becsavarodáshoz, persze csak képletesen. Nem vészes.
A kamikaze (én kisgyilkosnak neveztem el, nagyon jó), az anakonda, a fekete lyuk (zárt), egy négysávos, egy turbó csúszda (zárt), és a kacskaringós kalandcsúszdák.
Valamint kihagyhatatlan a leghosszabb, az ún. őrült folyó, amelyen gumicsónakkal csúszhatunk le. Akár párral is. Kapaszkodni ér!
Tanulság
Egy négytagú családnak jócskán a zsebébe kell nyúlnia, ha itt tölt egy napot, ám úgy gondolom, ez az összeg (11 ezer forint a családi jegy) azért ma már - sajnos - nem szokatlan a fürdőhelyeken, és nem is megfizethetetlen. Ugyanakkor azt is észrevettük, hogy rengeteg fiatal jár ide: párok, barátnők, haveri társaságok.
A pénzünkért igazán sokat és sokfélét kapunk cserébe, a felhozatalra nem lehet panasz. Ami nem tetszett, az a medencék alja. Lehet, valaki ezt szereti, szeritem meg levon az élvezet értékéből
A büfé árai (lásd alább) nagyjából megegyeznek az egyszerűbb strandokéval. Elfogadhatóak.
Az viszont biztos, hogyha valaki ellátogat ide, akkor érdemes megvenni a csúszdás napijegyet, hiszen mégiscsak ezek kipróbálása jelenti a fő attrakciót, és szerez nekünk remélhetőleg sérülésmentes élményeket, emlékeket.
Nyitva tartásról
Minden nap: 10.00 – 20.00.
A jegyárakról (2009. július)
A jegyárakról
Csúszdás napi jegy egész napra: 3500 Ft
Csúszdás délutáni jegy (16 órától): 2500 Ft
Fürdőjegy egész napra: 2500 Ft
Fürdőjegy16 órától: 1800 Ft
Gyermek, nyugdíjas fürdőjegy egész napra: 1300 Ft
Gyermek, nyugdíjas fürdőjegy 16 órától: 900 Ft
Családi jegy 3 fő részére: 8500 Ft
Családi jegy 4 fő részére: 11000 Ft
2 év alatt: ingyenes
Néhány termék ára a büfék kínálatából
Hamburger: 400 Ft
Sajtburger: 450 Ft
Pizza (margarita): 750 Ft
Palacsinták: 130 Ft
Sör: pohár, korsó: 280 Ft, 360 Ft
Üdítők (dl): 70 Ft
1 gombóc fagylalt: 140 Ft