Budapest Félmaraton - Indulói, legidősebb férfi, női résztvevők, ismert arcok a mezőnyben (Fotók)

Budapest Félmaraton

MTI/alon

2018.09.09. 16:27

33. Budapest Félmaraton: 320 Gábor, 107 Krisztina indult.

A nőknél Kácser Zita, míg a férfiaknál a kenyai Kosgel Mathew nyerte meg a 33. Wizz Air Budapest félmaratont vasárnap.

A szervezők tájékoztatása szerint a kétszeres győztes Kácser 1 óra 17 perc alatt teljesítette a távot, míg Kosgel Mathew 1 óra 6 perc alatt ért célba. A férfiaknál a legjobb magyar helyezést Csere Gáspár érte el, aki a győztestől 25 másodperccel lemaradva a második lett. Csere ezzel tizedszer győzött a magyar bajnokságban.

A versenyen 79 országból több mint 15 ezren vettek részt, közülük egyéniben 11 ezren álltak rajthoz. A legidősebb induló, a 85 éves Kenyér Imre 2:37:23 óra alatt teljesítette a 21,1 kilométeres távot.

Résztvevők: Több mint 15.000- en rajtoltak. A nemek aránya: 6600 férfi és 4400 nő.

•   Olaszország 143

Az első félmaratont futó nevezők száma: 1354 fő. A nemek aránya 50-50%.

A futás rosszkedv, kiégés és az őszi fáradtság megelőzésére is jótékonyan hat

Számos pszichológus is felhívta már a figyelmet az őszi lehangoltságra vagy depresszióra, amit általában a lazább nyár utáni hajtós időszak és a szürke, rohamosan rövidülő hétköznapokba való visszatérés okoz.

Ezért a BSI munkatársai már hónapok óta arra bíztatták az embereket, hogy kezdjenek el mozogni és tűzzenek ki maguknak egy szerethető és kihívással teli célt, hogy legyen miért várni a szeptembert.

Mivel a 21,1 kilométeres távolság volt, akinek sok lehetett, ezért párban vagy trióban is le lehetett indulni. Őket az NN Páros Félmaraton és a Laufenn Trio Félmaraton várta. Akik ennél kevesebbre vállalkoztak, de szerették volna átélni Magyarország kedvenc félmaratonjának kitűnő hangulatát, nekik a Lágymányos-kört alakította ki a szervező Budapest Sportiroda.