Tíz kategóriában hirdetnek "kiválóságokat". A közönség is szavazhat.
Nyilvánosságra hozták kedden az idei Prima Primissima Díjak tíz kategóriájának három-három jelöltjét.
A közönség ismét lehetőséget kap a szavazásra, a Prima és a Junior Prima jelöltekre is lehet majd voksolni - közölte a díjat finanszírozó OTP Bank az MTI-vel kedden.
A díj struktúrája idén sem változott: továbbra is tíz kategóriában hirdetnek "kiválóságokat". Minden kategóriában három jelölt (Prima) közül kerül ki a Prima Primissima díj nyertese.
A Junior Prima díjak a fiataloknak jelentenek biztatást és anyagi segítséget, míg a megyei Prima díjak a helyi kiválóságokat ismerik el.
Idén már harmadik alkalommal a határon túl élő magyar magánszemélyek és alkotóközösségek is jelölhetők az elismerésre.
A közönségdíjas személye idén is SMS-szavazással dől el. Szavazni november eleje és december eleje között lehet. A közönségdíjas 15 millió forinttal lesz gazdagabb. A szavazás részletei ezen a weboldalon lesznek elérhetőek.
Magyar irodalom:
Alexa Károly, író, irodalomtörténész
Ferdinandy György, író, költő
Sárközi Mátyás, író
Magyar színház- és filmművészet:
Ascher Tamás, színházi rendező
Szarvas József, színművész
Tóth Ildikó, színművész
Magyar képzőművészet
Bak Imre, festőművész
Lovas Ilona, képzőművész
Waliczky Tamás, animációs és újmédia művész
Magyar tudomány
Dr. Ádám Veronika, professor emeritus, a Magyar Tudományos Akadémia rendes tagja
Dr. Fülöp Ferenc, vegyész, egyetemi tanár
Szász Domokos, matematikus
Magyar oktatás és köznevelés
Napsugár Alapítvány, gyermekfolyóirat kiadó, gyermek- és pedagógusrendezvények szervezője
Neuwirth Anna Mária, néptáncpedagógus
Tudományos Ismeretterjesztő Társulat, ismeretterjesztő egyesülés
Magyar építészet és építőművészet
Bachman Gábor, építész, tervezőművész
Dr. Ferkai András, építészettörténész, egyetemi tanár
Zsuffa Zsolt, építész
Magyar sajtó
Dr. Exterde Tibor, szerkesztő, műsorvezető
Keresztes Ilona, Kossuth Rádió vezető szerkesztő
Millásreggeli, reggeli gazdasági rádióműsor
Magyar sport
Göröcs János, labdarúgó
Dr. Kamuthy Jenő, vívó, orvos, sportvezető
Dr. Kotsis Attiláné Kincsesy Gabriella, ny. testnevelő tanár és ny. mester edző, ma aktív szaktanácsadó
Magyar népművészet és közművelődés
Balogh Kálmán, cimbalomművész
Fazekas Dinasztia, a nádudvari fekete kerámia mesterei
Téka Alapítvány, közművelődést és szórványoktatást szervező civil szervezet
Magyar zeneművészet
Dés László, előadóművész, zeneszerző
Dubrovay László, zeneszerző, ny. egyetemi tanár
Gulyás Dénes, operaénekes, a Pécsi Nemzeti Színház zeneigazgatója, rendező