Öt kiváló ingyenes program: az antivírustól a RAR-csomagolóig

2013.01.07. 22:51

Talán nem tévedünk, ha azt feltételezzük, hogy olvasóinknak nincs ideje és energiája azt figyelni, milyen hasznos kis programok bukkannak fel az interneten. Hadd segítsünk.


 
Öt ingyenes programot mutatunk be, mindegyiket leteszteltük, így könnyű szívvel tudjuk őket ajánlani. Ahogy a legtöbb ingyenes programnak, ezeknek is korlátozott a tudása, de tapasztalataink szerint egy átlagos felhasználónak – éppen egyszerűségük miatt – tökéletesen megfelelnek mindennapi és otthoni használatra.

Panda Cloud Antivirus
 
A szerkesztőség egyik gépén már több mint egy éve ilyen fut a Panda Cloud. Bizonyára kevesebbet tud, mint egy fizetős, professzionális vírusirtó, de a gépünkre – tudtunkkal - még egyetlen rosszindulatú program sem települt rá. (Igaz, vigyázunk is magunkra.)

Panda Cloud Antivirus

A Panda Cloud különbözik a jól ismert ingyenes antivírus programoktól (AVG, Avast) , ugyanis, ahogy a nevében is benne van, nem csak a mi gépünkön, hanem egy távoli szerveren is ügyködik. Így aztán alig vesszük észre, hogy van. Hátránya, hogy állandó internet-kapcsolatot feltételez. Viszont egy apró, észrevétlen társat kapunk, amely szerényen és teljesen önállóan dolgozik a háttérben. Vigyázat, a programnak fizetős, komolyabb verziója is van, az ingyeneset innen tudjuk letölteni.
 
Malwarebytes Anti-Malware
 
Ha úgy gondoljuk, megtörtént a baj, valami gonosz dög rámászott a gépünkre, vagy legalábbis biztosra akarunk menni, hogy tiszta a masinánk, töltsük le és futtassuk le a Malwarebytes Anti-Malware programot. 

Mawerebytes

Ahhoz képest, hogy ingyenes, remek hatékonysággal ismeri fel és távolítja el a rosszindulatú programokat. Nem túl látványos a felülete, viszont kezelése is roppant egyszerű, és ami nem hátrány: beszél magyarul is. Innen lehet letölteni.
 
Free Commander
 
Akit zavar, hogy a Microsoft évtizedek alatt sem tudott használható fájlkezelő felületet összerakni, azoknak ajánljuk a Free Commandert. Ezzel mindent olyant meg tudunk oldani, amit hiányolunk a Windowsban.

Free Commander

Villámgyorsan tudunk ide-oda fájlokat és könyvtárakat rakosgatni, összehasonlítani, átnevezni, másolni,  sétvágni, tömöríteni, kibontani, véglegesen törölni, belekukkantani képekbe vagy PDF-dokumentumokba. És még ezer dolgot.  Innen lehet letölteni.
 
HaoZip
 
Aki hangzása után úgy gondolja, hogy egy kínai programmal áll szemben, az nem téved. A kínaiak eddig nem jeleskedtek a szoftverek terén, de a HaoZip azt jelzi, a jövő e területen is tartogathat meglepetéseket. Ha valaki jobbat tud, az tegye fel a kezét, mi eddig az ingyenes tömörítő programok között egyelőre nem találtunk jobban. 

HaoZip

Kb. félszáz formátumot (ZIP, RAR stb.) kezel magabiztosan oda-vissza, és olyan ügyesen van összerakva, hogy akkor is kezünkre játszik, ha nekünk magunknak fogalmunk sincs, hogy éppen mi történik.  A be- és kicsomagolási alapfunkció még egy lapátnyi kiegészítő szolgáltatással is meg van fejelve (hibajavítás, darabolás, kicsomagolás nélküli képnézegetés stb.). Innen lehet letölteni.
 
Nitro PDF Reader
 
A PDF nem tartozik a kedvenceink közé, de elismerjük, akad olyan helyzet, amikor célszerű ilyen dokumentumot készítenünk, arról nem is beszélve, hogy gyakran kapunk ilyen formátumban anyagot, amivel a nyomtatáson kívül mást is kellene kezdenünk. Ilyenkor úszik be a képbe a Nitro PDF Reader, amelynek az ingyenes verziója is roppant okos. 

Nitro PDF Reader

Gyakorlatilag minden nyomtatóra küldött anyagot képes PDF-be konvertálni, vagy éppen ellenkezőleg, szerkeszthető formátumba olvassa ki a PDF-képeket vagy szövegeket.  A program számos más apró finomságot is rejt, és ahogy ajánlatunk többi tagja, ez is nagyon egyszerűen kezelhető. Innen lehet letölteni.

.