Az idei évben kilencedik alkalommal ad otthont Bük városa a Gyógy-Bor Napok és Gasztro fesztivál programjainak. A programkínálat jelentősen bővült, így az idei nyáron ötnapos rendezvénysorozattal várják a Bükre látogató vendégeket.
2014-ben új kulturális programkoncepciót követve, a fesztivál a KultúrWellnes – Büki Kultúr Kúra részét képezi. Ez felöleli a Szent György napjától egészen Szent Mihály napjáig tartó büki kulturális rendezvényeket.
Örömhírként szolgál, hogy a Magyar Turizmus Zrt. Nyugat–dunántúli Regionális Marketing Igazgatósága által kiírt pályázat keretében a IX. Gyógy-Bor Napok – Büki Gasztrofesztivál elnyerte, a „Nyugat- dunántúli régió kiemelt kulturális- és örökségturisztikai rendezvénye” címet. E rangos elismerés hűen tükrözi az eseménysorozat gazdag, sokszínű és színvonalas kínálatát.
A Büki Művelődési és Sportközpont, Könyvtár szervezésében a fesztiválon a hagyományőrzésen túl fontos szerepet kap a magyar zene, tánc, bor és gasztronómiai kultúra is. Ezek közvetítése mellett, a minőségi szórakoztatást szem előtt tartva igyekeznek sokszínű programsorozattal kedveskedni a helyi, és ide látogató vendégeknek.
Négy színpadon különböző korosztályoknak és zenei stílusoknak megfelelően elkülönített előadások, fellépések várják az érdeklődőket.
Programok:
július 23. szerda
Gyermekszínpad
16.00 – 19.00 Kézműves játszóház, Történelmi bemutatópark, népi fajátékok, ugrálóvár
17.00 Kakaó együttes
18.45 Fourtissimo együttes
Gasztroszínpad
18.00 „Örömfőzés” Bánszky Péter és Réczeg József Bük-fürdői mesterszakácsok
19.15 Folkish koncert
Nagyszínpad
17.45 Az Ungaresca Néptáncegyüttes műsora 1. rész
18.15 Ünnepélyes megnyitó
18.45 Az Ungaresca Néptáncegyüttes műsora 2. rész
21.00 Rúzsa Magdi
23.00 Utcabál a Búgócsiga együttessel
július 24. csütörtök
Gyermekszínpad
16.00 – 19.00 Kézműves játszóház, Történelmi bemutatópark, népi fajátékok, ugrálóvár
17.00 Napraforgó Meseszínház
Csodafurulya - Zenés mesejáték
18.00 Bognár Szilvi Csintekerintő koncertje
Gasztro színpad
17.00 „Örömfőzés” Barabontó
„Örömfőzés” Bartók Zoltán
17.30 „Tele van a lelkem szivarfüsttel” – A Fölszállott a páva szólóének kategóriájának 2014-es győztese, Kacsó Hanga és a szólótánc kategóriájának 2012-es győztese Berecz István, valamint a Boglya Népzenei Együttes közös műsora
Nagyszínpad
19.00 Tárkány Művek
21.00 Barabonto
23.00 Balkán Fanatik
00.30 Balkán Fanatik Soundsystem
Fürdő Étterem – Jazz-Blues Udvar
18.00 Clemens Madrigál kórus
19.00 Gáspár Eszter
20.00 Szolid Jazz Band
július 25. péntek
09.00, 13.00, 16.00
Büki Mesevonat a Szamóca Színházzal
A részvétel ingyenes! A programban vonatozás, a Szamóca színház előadása és vendéglátás szerepel.
Az előadás helyszíne: Bük, Kóczán-ház, Széchenyi u.
Gyermekszínpad
15.00 – 21.00 Sportanimációs- és gyermekprogramok, Kézműves játszóház, Történelmi bemutatópark, népi fajátékok, ugrálóvár
17.00 Mesebolt Bábszínház előadása: Dobronka cirkusz világszám
18.00 Joós Tamás gyermekműsora: Violin Király és Hanga királykisasszony meséje – zenés-bábos előadás
Gasztro színpad
17.00 „Örömfőzés” Firkin
„Örömfőzés” Cimbaliband
17.30 Molnár György harmonikaművész
Nagyszínpad
17.45 Leader-Programmegnyitó
19.00 Karak
20.45 Cimbaliband
22.45 Firkin
00.30 Cabo Wabo Party Band
Fürdő Étterem – Jazz-Blues Udvar
19.00 Horváth Meggie és Peltzer Géza
21.30 Szolid Jazz Band
július 26. szombat
Gyermekszínpad
16.00 – 19.00 Kézműves játszóház, Történelmi bemutatópark, népi fajátékok, ugrálóvár
17.00 Kereplő Színház
18.00 Iszkiri együttes
Gasztro Színpad
18.00 „Örömfőzés” Nádasdy Bandérium
„Örömfőzés” Vivat Bacchus
18.30 Ferenczy György és a Rackajam
21.30 Magyar Vista Social Club
Nagyszínpad
20.00 Vivat Bacchus
23.00 PASO
00.30 Mokka
Fürdő Étterem – Jazz-Blues Udvar
19.00 Pistons Jam
21.30 Hot Jazz Band
július 27. vasárnap
Gyermek Színpad
16.00 – 19.00 Kézműves játszóház, Történelmi bemutatópark, népi fajátékok, ugrálóvár
17.30 Hahó zenekar
18.30 Inci-finci gyermekfoglalkoztató
Gasztro-színpad
17.00 Receptverseny eredményhirdetése Nika Róbert gasztro-barát és amatőr színjátszó közreműködésével
18.00 Újvári Timi & Hot Stuff
Nagyszínpad
17.00 Pannon Cigányzenekar
19.00 Musical- és Operettgála – Az Orfeum Vándorszínpad műsora
Közreműködik: Foki Veronika, a Madách színház színművésze, Jurina Beáta, az Orfeum Vándorszínpad szubrettje, Bálint Csaba tenor énekes, előadóművész, az Orfeum Vándorszínpad alapítója, valamint az Orfeum Vándorszínpad táncosai
21.00 Budapest Bár