Csintekerintő – Bognár Szilvia koncertjei Vas megyében (2013. október 9-12.)

2013.10.03. 15:19

Az énekesnő ezúttal családi- és gyermekprogrammal látogat haza.

Etnoé



Bognár Szilvia saját világzenei csapatát a hazai jazz, népzenei, illetve világzenei produkciók neves előadóiból 2006-ban hívta életre. Gyümölcsöző együttműködésüket ezidáig 4 album fémjelzi.

A közelmúltban született dalaik jó része gyermekeknek szól, melyek versekkel, mondókákkal, találós kérdésekkel karöltve szeretetteljes, játékos és zeneileg is színvonalas szórakozást ígérnek gyermekeknek és szüleiknek egyaránt. Műsoraikon a csapattól megszokott saját szerzemények és népdalfeldolgozások mellett Kányádi Sándor, Weöres Sándor, Hajnal Anna és Nagy László megzenésített költeményei is felcsendülnek. Ahogy az énekesnő fogalmazott: „gombolyítjuk az énekeket, mint az aranyfonalat, olykor dobbantunk, vagy épp csak a kezünkkel táncra perdülünk, még verssorokkal is dobálózunk. De amihez biztosan ragaszkodunk: hogy kunkorodó jókedvünk minket el ne hagyjon!”

Etnoé


Az évszakok változására épülő Csintekerintő zeneiségében, szövegeiben és általános mondanivalójában is közvetítője annak a kulturális hagyománynak, melyet az egykori paraszti társadalom hagyományozott ránk: kihangsúlyozza a természet rendjét, megemlítve az ezekhez kapcsolódó szokásokat, hiedelmeket, néha csak jelzés értékkel, olykor hangsúlyosabban.

Bognár Szilvia – ének, fuvola
Bede Péter – szaxofon, tilinkó
Gyulai Csaba – ütőhangszerek
Hámori Máté – gitár
Zeneszerző:
Kovács Zoltán – nagybőgő

Vas megyei program

10.09. 14:15h Csintekerintő – Lukácsháza, Művelődési Ház
10.09. 17:00h Csintekerintő – Kőszeg; Chernel Kálmán Városi Könyvtár gyermekrészlege
10.10. 10:00h Csintekerintő – Táplánszentkereszt Jókai Mór Művelődési Ház
10.10. 14:00h Csintekerintő – Vasszécseny, helyszín?
10.11. 11:00h Csintekerintő – Bő, Körzeti Óvoda
10.11. 15:30h Csintekerintő – Bük, Büki Művelődési és Sportközpont, Könyvtár
10.12. 14:30h Bognár Szilvia és az etNoé – Velem, Gesztenyeünnep

„Ma is adott számunkra a népdalnak, mint költészetnek és egyben zenei megnyilatkozásnak a használata. Élhetünk vele, mint az önkifejezés egyik legkézenfekvőbb eszközével. Noé virtuális zenei bárkájában a népdalok 21. századi világunkhoz igazodó értéket képviselnek, ugyanakkor ezt rendkívül sokszínűen teszik. Íme egy példa…” Bognár Szilvi

.