A Radnayak Örökében - Varga-Körtvélyes Zsuzsanna könyvbemutatója (BDK, 2013. július 2.)

2013.06.26. 12:29

Tisztelettel hívunk és várunk minden érdeklődőt

2012. július 2-án
17 órára
VARGA-KÖRTVÉLYES ZSUZSANNA
A RADNAYAK ÖRÖKÉBEN


című könyvének bemutatójára

Beszélgetőtárs
Nagy Éva
könyvtáros

Helyszín a Berzsenyi Dániel Könyvtár
földszinti előadóterme
(Szombathely, Dr. Antall József tér 1.)

A kötetek a helyszínen megvásárolhatók

Varga-Körtvélyes Zsuzsanna

1978-ban született Szombathelyen. A Nagy Lajos Gimnáziumban megszerzett érettségi után Budapesten, az ELTE Bölcsészettudományi Karán folytatta tanulmányait történelem-kulturális menedzser szakon, ahol 2001-ben diplomázott. Történelem szakdolgozatát Szombathely tizenkilencedik századi közegészségügyi fejlődéséről írta, a kulturális menedzserképzést pedig a könyvkiadók rendszerváltozás utáni helyzetét vizsgáló dolgozattal zárta.
2001 és 2004 között az ELTE Tanárképző Főiskolai Karán angol nyelvtanári szakot végzett, ahol a salemi boszorkányságról készített szakdolgozatot.
2001 óta tanít angolt és történelmet Budapesten, műszaki szakközépiskolában.
Írással az egyetemi évek alatt próbálkozott először. Elsősorban a különböző történelmi korszakok, és bennük az emberi élet sorsfordulói valamint az azokra adott egyénenként, helyzetenként és koronként adott eltérő emberi válaszok érdeklik.
2002-ben az Accordia Kiadó által meghirdetett irodalmi pályázaton a Szivárvány koldusa című regénnyel nívódíjat nyert, és a kiadó antológiakötetében egy néhány oldalas részlet meg is jelent belőle (Tévelygő idők. Accordia, 2003. 104-122.) 2002-ben jelent meg az Osiris Kiadó gondozásában a Boszorkányok Salemben című, Paul Boyer és Stephen Nissenbaum nevével jegyzett könyv, amelyet az ELTE megbízásából fordított magyar nyelvre (Paul Boyer-Stephen Nissenbaum: Boszorkányok Salemben. Osiris, 2002.)

A Radnayak örökében (K.U.K. Könyv- és Lapkiadó, 2013.)

A Radnayak –egy erdélyi bárócsalád története címmel 2012-ben megjelent regény folytatását vehetjük kezünkbe. Ebben a regényben Radnay Zoltán dédunokái, Lóránt és Zsófia 1963-ban térnek vissza az erdélyi kastélyhoz képest teljesen más környezetben. Míg az előző kötetben Erdély, a kastély és a két világháború közötti magyar történelem adott keretet a család életének, négy generációval később egy magyarországi nagyváros lakótelepe a kiindulópont. A Radnay-örökösöknek új helyszínen kell bizonyítaniuk, egy olyan szituációban, amelybe kényszerűségből csöppentek. A két testvér - akiknek történetét, még Erdélyben telt kamaszkoruktól szinte napjainkig követhetjük - nagyon jól tudja, honnan jöttek, de nem tudják hová tartanak. Míg Lóri makacsul ragaszkodik családi gyökereihez és magyarságtudatához, addig Zsófi éppen ezektől szeretne elszakadni.de genere Gyana – fenn kell maradnia, és meg kell őriznie értékeit, hagyományait és magyarságát. 
.