Az elmúlt napon Vas megye közútjain 15 közúti közlekedési baleset miatt kellett a rendőrségnek intézkedni.
Kettő esetben halálos, négy esetben súlyos, öt esetben könnyű sérüléssel végződött a baleset.
Sajnálatos módon a kettő halálos balesetben hárman veszítették életüket, heten szenvedtek nyolc napon túl gyógyuló súlyos, illetve heten könnyű sérüléseket.
A Rendőrség kéri a közlekedőket, hogy a nemzeti ünnepünk előtti hosszú hétvégén is fokozott óvatossággal közlekedjenek, a közlekedési szabályokat tartsák be!
Balesetveszélyes útszakasz megyénkben.
A közútkezelő munkatársai a 87-es számú főútvonalon burkolat megerősítési munkálatokat végeznek. A munkálatok helyszínén sebességkorlátozást vezettek be. A tegnapi napon ezen a szakaszon kettő esetben is történt baleset, mivel a járművezetők nem tartották be a jelzőtáblák utasításait. A 87-es számú főútvonalon, a munkálatok ideje alatt fokozott rendőri jelenlétre kell számítani a további balesetek megelőzése érdekében.
Szombathely, 2012. augusztus 17.
Vas Megyei Rendőr-főkapitányság
Közlekedésrendészeti Osztály